arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۶۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۷ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۳

وزیر راه: هنوز وام مسکن 80 میلیون تومانی تصویب نشده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر راه و شهرسازی گفت: هنوز وام مسکن 80 میلیون تومانی تصویب نشده است و وام های مسکن 30 و 40 و 50 میلیونی ارائه می شود.

عباس آخوندی افزود: در هیئت وزیران تصویب کردیم برای بافت های فرسوده و بافت های حاشیه ای شهرها، در شهرهای بزرگ تسهیلات بانکی به 50 میلیون تومان، در شهرهای بیش از 250 هزار نفر به 40 میلیون و کمتر از 250 هزار نفر به 30 میلیون تومان برسد.

وی با بیان این که این مبالغ در شورای پول و اعتبار تصویب شده است و بانک ها موظف به پرداخت آن هستند افزود: این وام ها هم برای ساخت و هم برای خرید است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره طرح های نیمه تمام این وزارتخانه گفت: در بودجه 94 دولت پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی داد که از قانون گذار اجازه خواسته است؛ بخش خصوصی و دستگاه هایی که می توانند سرمایه گذاری کنند با تعهد دولت و اجازه حق دسترسی بتوانند برای این طرح ها تامین مالی کنند.

آخوندی گفت: همه کمیسیون های مجلس با این پیشنهاد دولت موافقت کرده اند و امیدواریم سال آینده عمدتا طرح های زیر بنایی از جمله راه ها، فرودگاه ها، بندرها و خطوط ریلی را فراتر از بودجه دولت به کل جامعه اقتصادی ایران عرضه کنیم.

وی درباره اتمام این طرح ها گفت: تمام شدن آنها بستگی دارد که جامعه اقتصادی ایران چگونه استقبال کند و ما چگونه به اقتصاد جهانی متصل شویم، این کاری نیست که یک دستگاه به تنهایی تصمیم گیری کند ما از اتکا به بودجه صرف خارج می شویم و این طرح ها را در جامعه اقتصادی ایران مطرح می کنیم.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان