arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۱۴۶
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۴ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۳

علی مطهری: انتقادها به ظریف از روی جمود است/ ظریف باهوش و باتجربه است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«علی مطهری» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی انتقادات اخیر از وزیر امورخارجه را از ' ناشی از جمود و سطحی نگری' دانست و اظهار داشت: به نظر من این حرف ها بیشتر بهانه گیری است وگرنه، پیامبر اکرم (ص) هم با ابوسفیان قبل از فتح مکه مذاکره کردند.

«علی مطهری» درباره انتقاداتی که به پیاده روی ظریف در جریان مذاکرات هسته ای اخیر با وزیر امورخارجه آمریکا در ژنو شد، اظهار داشت: این سخنان و انتقادات بیشتر از روی سطحی نگری و جمود فکری است. در دیپلماسی و سیاست خارجی مهم این است که ما امتیازی به ضرر ملت به طرف مقابل ندهیم ولی اینکه کسی با طرف مقابل قدم بزند و بخندد و صحبت کند، ملاک نیست.

فرزند شهید مطهری تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) نیز قبل از فتح مکه با ابوسفیان صحبت هایی داشتند و فرض کنید که ایشان با ابوسفیان قدم هم زده اند. آیا کار غلطی بوده است؟

وی خاطر نشان کرد: به نظر من این حرف ها بیشتر بهانه گیری است . ما باید به محتوی مذاکرات نگاه کنیم تا هیچ کجا از آرمان ها کوتاه نیایم و اصول خود را حفظ کنیم. والا این مسایل بسیار ظاهری است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تایید عملکرد و رفتار «محمدجواد ظریف» وزیر امورخارجه در جریان مذاکرات هسته ای اظهار داشت: من بطور کلی روش وی را تایید می کنم و فکر می کنم انسانی باهوش و با تجربه ای است . امیدوارم این کشتی را سالم به مقصد برساند.

روز گذشته 21 نماینده مجلس با طرح سوالی از وزیر مورخارجه پیاده روی «محمدجواد ظریف» با «جان کری» و سفر به فرانسه را «دو خطای دیپلماتیک در حاشیه مذاکرات اخیر» خواندند خواهان پاسخگویی وی شدند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان