arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۱۵۳
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۴ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۳

هواشناسی: پنجشنبه در پایتخت برف می‌بارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: براساس نقشه های پیش یابی با ورود سامانه فعال بارشی از روز چهارشنبه از سمت شمال غرب و غرب کشور از روز پنجشنبه این هفته علاوه بر نواحی یادشده، شاهد بارش برف و باران در دامنه های البرز و زاگرس خواهیم بود.
 
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده که این سامانه بارشی تا روز شنبه در کشور فعال خواهد بود وهمزمان روزهای سه شنبه و چهارشنبه وزش باد نسبتا شدیدی در استانهای اردبیل و گیلان آغاز می شود.
 
همچنین طی روز جاری بارش های پراکنده و خفیف در برخی نقاط شمال شرق کشور ادامه پیدا می کند و به تدریج این سامانه تا پایان روز جاری از کشور خارج می شود.
 
همزمان با این پدیده هواشناسی موج ضعیفی سبب بارش های پراکنده در برخی از نقاط شمال غرب و به تدریج در دامنه های البرز مرکزی می شود و از روز سه شنبه بارش های پراکنده علاوه بر شمال غرب و دامنه های البرز، در شمال شرق نیز دور از انتظار نخواهد بود.
 
مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور درخصوص وضعیت هوای تهران نیز گفت: اکنون دمای هوای تهران به حدود 8 درجه بالای صفر رسیده و رطوبت نسبی هوا حدود 39 درصد، سرعت وزش باد 10 کیلومتر بر ساعت و کمینه و بیشینه امروز هوای تهران بین 2 تا 11 درجه بالای صفر پیش بینی شده است.
 
احد وظیفه گفت: کمینه و بیشینه هوای تهران فردا به 2 تا 12 درجه بالای صفر می رسد و نقشه های هواشناسی نشان می دهند، آسمان تهران نیز در این روز قسمتی ابری در بعضی از ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد به تدریج با کاهش خواهد بود.
 
به گفته او، کمینه و بیشینه هوای تهران طی روز پنجشنبه این هفته بین 3 تا10 درجه بالای صفر خواهد بود و نقشه های هواشناسی نشان می دهند، آسمان تهران نیز در این روز قسمتی ابری به تدریج ابری و اوایل شب همراه با بارش باران، برف و وزش باد پیش بینی می شود.
نظرات بینندگان