arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۵ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۳

معاون وزیر خارجه لیبی ربوده شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 به نوشته روزنامه الشرق الاوسط 'حسن الصغیر'، معاون وزیر امور خارجه لیبی به دست افراد مسلح ناشناس در شهر 'البیضاء' واقع در شرق لیبی ربوده شد.

الشرق الاوسط به نقل از یک منبع حکومتی افزود: یک گروه از افراد مسلح با حمله به هتل 'مرحبا' محل اقامت معاون وزیر امور خارجه لیبی وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

از سوی دیگر، یک منبع پزشکی در بیمارستان 'الجلاء' بنغازی، اعلام کرد که در درگیری های شدید در این شهر شش تن از نیروهای ویژه گردان 21 صاعقه توسط افراد مسلح کشته و 16 تن دیگر زخمی شدند.

به گفته یک منبع نظامی از نیروهای ویژه، پنج نفر از اعضای مجلس موسوم به 'شورای انقلابیون بنغازی' بازداشت و 10 نفر دیگر کشته شدند و پیشروی نیروهای ویژه به سمت منطقه 'اللیثی القدیم' بنغازی ادامه دارد.

از سوی دیگر گروههای شبه نظامی در لیبی خبر مرگ 'محمد الزهاوی' سرکرده گروه موسوم به 'انصار الشریعه' این کشور را تایید و اعلام کردند که وی اواسط اکتبر گذشته در درگیری های 'بنینا' در نزدیکی فرودگاه بنغازی در جنوب شرق بنغازی کشته شده بود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نوامبر گذشته گروه موسوم به انصار الشریعه لیبی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد.

گفته می شود که این گروه از متهمان اصلی حمله به سفارت آمریکا در بنغازی است که در سپتامبر 2012 انجام شده و به کشته شدن سفیر آمریکا و سه نفر دیگر منجر شده بود.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان