arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۱۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۶ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۳

چند توصیه برای رفتار با فرزندان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نحوه برخورد والدین با فرزندشان بسیار مهم است و کارشناسان همواره بر بکارگیری روش‌های صحیحِ رفتار با کودکان تاکید دارند.

هافینگتن‌پست در مقاله‌ای در این زمینه منتشر کرد: والدین همواره نگران رفتارهای اجتماعی فرزندانشان و تربیت صحیح آنها هستند و توصیه‌های زیر می‌توانند در این زمینه مفید باشند:

1.کمتر فریاد بزنید.

حتی در صورتی که فرزندتان خرابکاری بزرگی کرده، خودتان را کنترل کنید. هرچند سخت است اما سعی کنید تُن صدایتان را بالا نبرید. اغلب والدین که بزرگترهای آنها نیز با صدای بلند با آنها صحبت کرده‌اند، عادت به این کار دارند و ترک این رفتار برایشان سخت است. سعی کنید این چرخه معیوب را ترک کنید. یک نفس عمیق بکشید و به جای فریاد زدن، آرام صحبت کنید و به خاطر داشته باشید که فریاد زدن تنها رفتار اشتباه را در کودک شما تقویت می‌کند.

2. فرزندتان را بیشتر تایید کنید.

تایید و قدردانی از کارهای مثبت فرزندتان باعث می‌شود کارهای بدش را سریعتر ترک کند.

3. او را بیشتر در آغوش بگیرید.

اغلب والدین از ارتباط نزدیک با فرزندشان غافل هستند در حال که انرژی آزاد شده از این ارتباط، روحیه هر دو طرف را بهتر می‌کند.

4. به او بگویید که دوستش دارید.

کودکان نیاز دارند که هر روز از احساس خوب‌تان نسبت به آنها بگویید حتی بیشتر از یک مرتبه و به خصوص زمانی که ناراحتند و یا در کنار دوستانشان هستند.

5. به او توجه کنید.

امروزه اغلب والدین درگیر وسایل الکترونیکی جدید شده‌اند که این موضوع موجب افسردگی کودکان آنها می‌شود. این وسایل را کنار گذاشته و از بودن در کنار هم هنگام وعده‌های صبحانه، نهار و ... لذت ببرید.

6. غر نزنید.

تا جائی که کارهای فرزندتان به او و دیگران آسیبی نمی‌رساند،‌ خودتان را ناراحت نکنید و بگذارید آزاد باشد.

7. با او ورزش کنید.

فعالیت‌های ورزشی به سلامت فرزندتان کمک می‌کند پس نگران نباشید و به او در افزایش انگیزه‌اش برای ورزش کردن کمک کنید.

8. به درخواست‌های او احترام بگذارید.

درست است که نباید به تمام تقاضاهای کودک جواب مثبت داد اما باید همیشه به درخواست‌ها و انتخاب‌های فرزندتان احترام بگذارید و تا جایی که امکان دارد و مشکلی پیش نمی‌آید به خواسته‌های او پاسخ مثبت بدهید و به شدت از اینکه همیشه جوابتان به تقاضاهای کودکتان «نه» باشد بپرهیزید.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان