arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۹ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۳

حمله پزشک مرد به پرستار زن در بیمارستان قلب!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در پی حمله رزیدنت مرد به پرستار زن شیفت شب در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران، دبیرکل خانه پرستار، با بیان جزئیات این حادثه به تشریح موضوع پرداخت.

محمد شریفی مقدم اظهارداشت: شب گذشته در یکی از بخش‌های بیمارستان قلب شهید رجایی، حادثه‌ای برای پرستار خانم شیفت شب رخ داد که جامعه پرستاری را متاثر کرد.

وی افزود: به دنبال انتقال نوزاد سه ماهه از اتاق عمل به بخش آی سی یو، برای این نوزاد کد زده می‌شود و بر همین اساس، پزشک مربوطه می‌بایست به سرعت خودش را بالای سر او برساند.

شریفی مقدم با اشاره به ایست قلبی نوزاد که در ‌‌نهایت منجر به فوت او شد، افزود: رزیدنت بخش به جای اینکه به بررسی وضعیت نوزاد بپردازد، به سراغ پرستار مربوطه می‌رود و با او درگیری فیزیکی پیدا می‌کند. به دنبال وقوع این حادثه و ضرب و شتم پرستار زن توسط پزشک مرد، جامعه پرستاری به شدت از این حادثه متاثر شده و خواستار رسیدگی به این ماجرا هستند.

وی با عنوان این مطلب که بیمارستان قلب رجایی الگو و سرآمد پزشک سالاری و اختلاف طبقاتی در بین جامعه پزشکی است، افزود: متاسفانه اختلاف در پرداخت‌ها در این بیمارستان، تا چند صد برابر است. همین مسئله سبب شده تا پزشکان احساس فرمانروایی در بیمارستان داشته باشند.

شریفی مقدم با اشاره به پرداخت‌های غیرمتعارف و نجومی به پزشکان، تاکید کرد: رزیدنت مربوطه به جای اینکه به وضعیت نوزاد رسیدگی کند، با هتک حرمت و فحاشی به پرستار زن، کاری کرده است که ذهن و روح جامعه پرستاری جریحه دار شود و موجی از انزجار و تنفر نسبت به این حرکت، ایجاد شود.

دبیرکل خانه پرستار با عنوان این مطلب که وقوع چنین حوادثی مسبوق به سابقه است، گفت: یک ماه قبل در یکی از بیمارستان‌های یزد مشابه این اتفاق رخ داد و چند ماه قبل نیز در بیمارستان شهدای تجریش تهران، یک جراح در اتاق عمل با ضربه مشت به شکم پرستار زده بود، ولی متاسفانه با فرد خاطی هیچ برخوردی نشد.

شریفی مقدم همچنین از پرستار مضروب خواست تا موضوع را از مراجع قضائی پیگیری و دنبال کند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان