arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۴۶۴
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۴ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۳

راه‌اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت در ناجا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از راه‌اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت در ناجا خبر داد.

سردار حسین اشتری صبح امروز در حاشیه نشست منطقه‌ای حوزه بین‌الملل با مبادی درون و برون‌سازمانی در استان‌های مرزی کشور که در هتل معین مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این قرارگاه نقش بسیار مهمی درجهت جلوگیری و کاهش سرقت‌ها به ویژه سرقت‌های خرد ایفا خواهد کرد.

وی با اشاره به کاهش یک تا چهار درصدی سرقت‌های خرد در کشور افزود: با این حال نکته مهم در این زمینه توجه به عوامل و بنیان‌های ایجاد سرقت در کشور است که در این زمینه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران کارهای مهمی را با همکاری دستگاه‌های مختلف مانند دستگاه‌قضایی و دستگاه امنیتی انجام داده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری نشست منطقه‌ای حوزه بین‌الملل با مبادی درون و برون‌سازمانی در استان‌های مرزی کشور که به میزبانی شهر مقدس مشهد برگزار شده است، عنوان کرد: این همایش در راستای هماهنگی‌های منطقه‌ای در حوزه مرز با حضور دستگاه‌های مختلف به ویژه نمایندگی وزارت خارجه در شمال شرق کشور و با توجه به اهمیت استان خراسان رضوی و مرزهای مشترک این استان با کشورهای افغانستان و ترکمنستان برگزار شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به وجود حدود 2 هزار کیلومتر مرز مشترک با کشورهای افغانستان و پاکستان متذکر شد: در حال حاضر در حوزه موضوعات امنیتی مرزها در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌بریم.

وی ادامه داد: با این حال حرکاتی نیز از سوی برخی از گروه‌ها در خارج از کشور انجام می‌شود که کار را کمی دشوار می‌کند.

*گزارشی از ورود داعش به مرزهای کشور نداشتیم

اشتری در پاسخ به سوالی مبنی بر ورود اعضای گروهک تروریستی داعش به مرزهای کشور عنوان کرد: تاکنون گزارش و خبری در این خصوص به ما نرسیده و این گروهک تروریستی نیز جرأت ورود به مرزهای کشور ما را ندارد.
منبع: فارس
نظرات بینندگان