arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۵۰۰
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۷ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۳

رسایی: به حمایت خود از احمدی نژاد افتخار می‌کنم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حجت الاسلام حمید رسایی گفت: من در دولت های نهم و دهم از آقای احمدی نژاد حمایت کردم و به حمایتی هم که کردم افتخار می کنم چون قطعا احمدی نژاد سال 84 و سال 88 در انتخابات دهم از کسان دیگری که رقیب وی بودند و برخی از آنها در فتنه و کودتای سال 88 در آغوش آمریکا و اسراییل قرار گرفتند و بزرگ شدند، بهتر بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا درباره حمایت های وی از احمدی نژاد افزود: احمدی نژاد اشکالات و اشتباهات بزرگی هم داشت که ما نسبت به آن سکوت نکردیم ؛ یکی از این اشتباهات به کارگیری افرادی مانند آقای رحیمی بود.

رسایی ادامه داد: یکی از اشتباهات احمدی نژاد به کارگیری افرادی مانند آقای رحیمی بود که جنس مدیریتی وی از جنس جهت گیری احمدی نژاد سال 84 نبود بلکه از جنس دولت سازندگی و حتی از جنس دولت فعلی بود؛ هر چند، در ظاهر، رو در روی هم بودند و هستند، ولی جنس آنها یکی است.

وی تصریح کرد: بنده بارها بابت رفتارهای آقای رحیمی بویژه وقتی معاون پارلمانی احمدی نژاد بود، به وی تذکر می دادم. رحیمی حتی یک بار از بنده به دلیل نکاتی که درباره همین موضوع پول دادنش به نمایندگان مصاحبه کرده بودم به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کرد که در دادگاه این شکایت رسیدگی شد و بنده تبرئه شدم.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطر نشان کرد: البته علاوه بر رحیمی، چند نفر دیگر در دولت دهم مثل مشایی، جوانفکر و معاون حقوقی احمدی نژاد در کنار خانواده هاشمی رفسنجانی، منتجب نیا، حمید انصاری، شیخ قدرت علیخانی، خاتمی و برخی افراد دیگر همه از من شکایت کرده بودند که همگی آنها رسیدگی شد و همین حکایت از استقلال بنده نسبت به جریانات سیاسی می کند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: درباره پرونده رحیمی غیر از موردی که درباره آن مصاحبه کرده بودم، از جزئیاتش خبری ندارم اما حال که این موضوع در دستگاه قضایی رسیدگی شده و حکم قطعی صادر شده، ضمن تشکر از آقای آملی لاریجانی توقع این است که درباره پرونده های مهم دیگر از جمله پرونده مهدی هاشمی که بخشی از جرایم آن علنی بوده و مردم کوچه و بازار از آن خبر دارند، رأیی صادر شود که افکار عمومی یقین کند این حکم عادلانه بوده، نه برای سرپوش گذاشتن بر معضلات یک آقازاده به خصوص که جرایم مهدی هاشمی با رحیمی قابل مقایسه نیست.

وی در پاسخ به این سوال که در مجلس هشتم حدود 210 نماینده نامه تشکر را خطاب به احمدی نژاد برای تصدی رحیمی به معاونت اول خود امضا کرده بودند، گفت: بنده و دوستانم در مجلس هشتم جزو اقلیت بودیم و من این نامه را امضا نکردم بلکه به این انتصاب اعتراض داشتم.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس خاطر نشان کرد: مجلس هشتم یعنی مجلس آقای لاریجانی و باهنر که هر دو مدافع امروز دولت آقای روحانی نیز با تمام توان هستند. انتشار اسامی نمایندگانی که از رحیمی کمک مالی گرفتند نه تنها بد نیست بلکه خیلی خوب هم هست.

وی خاطر نشان کرد: حتی بهتر این است که همه نمایندگان مجلس، از هر حزب و باند و جریانی که هستند اعلام کنند از چه کسانی کمک گرفته اند تا کم کم این کمک گرفتن ها از دایره افراد داخلی به کمک گرفتن از نهادها و سازمان های خارجی معاند کشیده نشود، همانطور که در انتخابات سال 88 یکی از سران فتنه از ملک عبدالله پادشاه عربستان کمک مالی هنگفتی دریافت کرد و مایه آبرو ریزی شد یا مثل آقای کروبی و برخی نمایندگان مجلس ششم و روزنامه های اصلاح طلب که از شهرام جزایری کمک چند صد میلیونی به ارزش آن روز گرفتند.

وی اظهار داشت: مرد قدرتمند لابی در مجلس هشتم آقای باهنر بودند و اصلاح طلبان آن مجلس هم که حدود 70 نفر بودند با آقای لاریجانی بیعت کرده بودند و برخی از آنها هم به دلیل رودربایستی ای که در برابر خدماتی که از معاون پارلمانی احمدی نژاد (رحیمی) گرفته بودند نمک گیر شده بودند و از جمله امضا کنندگان آن بیانیه بودند مثل دانشگاه آزاد که همواره نامه های حمایتی آن پر از امضا است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: باید اسامی نمایندگانی که به گفته معاون اول دولت دهم ، پول دریافت کرده اند منتشر شود.
نظرات بینندگان