arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۵۳۰
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۲۰ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۳

لاریجانی: دشمن توان حمله به ایران را ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان قدرت ایران را در جایی می بینند که نمی توانند در مقابلش کاری بکنند، گر چه همواره مسئله جنگ را مطرح می کنند اما اگر می توانستند تاکنون این کار را کرده بودند.

 'علی لاریجانی' عصر چهارشنبه در شورای اداری شهرستان رزن افزود: قدرت جهان بینی و بصیرت ملت ایران قدرت های بزرگ را کنار زده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه ایران هم اکنون در این جایگاه قرار گرفته باید مسولان قدردان بوده و بهتر از گذشته شرایط معشیتی را برای مردم فراهم کنند.

وی ادامه داد: مسوولان با توجه به سرمایه گذاری، فضای کسب و کار و توجه به خیل عظیمی از جوانان تحصیل کرده که تا تولید راه نیفتد صاحب شغل نمی شوند باید دلسوزانه برای رونق و آبادی تلاش کنند که شعار دادن در این راستا فایده نداشته و باید جهاد گونه عمل کرد.

لاریجانی اضافه کرد: انقلاب اسلامی به همت و برکت خون شهدا شکل گرفته است و فرهنگ شهادت بر افکار بالنده این انقلاب سایه انداخته است.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در آستانه دهه فجر قرار داریم و باید قدر این انقلاب را دانست چرا که در زمان رژیم ستمشاهی نفر اول مملکت در برابر مستکبران خاضع بود به گونه ای که در خاطرات 'اعلم' وزیر دربار آمده است که شاه برای تصمیم گیری مهم خود از سفرای انگلیس و آمریکا اجازه می گرفت.

وی عنوان کرد: رجال سیاسی داخلی برای شاه مهم نبودند به این دلیل وقتی انقلاب به وجود آمد هیچ یک از رجال توان مشاوره و فکر دهی نداشت که پس از انقلاب این روند منفی واژگون شد.

وی اضافه کرد: انقلاب با شعار محوری نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی، استقلال خود را بدست آورد که این استقلال واقعی بود نه مثل شاه های منطقه و انقلاب های منطقه که با یک تلفن نمادهای قدرت دنیا نظرشان عوض شود.

لاریجانی عنوان کرد: در حقیقت ایستادگی مردم ایران شرایط منطقه را نیز تغییر داده است و قدرت ایران در منطقه با وجود اسلامی بودن این کشور موجب افزایش دشمنی معاندان نظام با این انقلاب شده است و صف آرایی دشمن در مقابل ایران اسلامی را بیشتر کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهر رزن مهد سلسله عظیمی از عارفان است گفت: درخشش این عرفا در تاریخ همچنان هویدا بوده که از جمله این افراد می توان به آیت الله شهید مفتح اشاره کرده که ایشان جز حلقه های وفادار به امام راحل(ره) و جز ساماندهان جریانات انقلاب بودند.

'علی لاریجانی'در سفر دو روزه خود به استان همدان صبح امروز چهارشنبه در شورای اداری همدان و نشست فعالان اقتصادی این استان حضور یافت و و عصر امروز نیز به شهرستان های بهار، کبودرآهنگ، رزن و شهر لالجین سفر کرده است.

در سفر رییس مجلس شورای اسلامی، عملیات اجرایی درمانگاه تامین اجتماعی رزن با حضور وی آغاز می شود، همچنین بازدید از یک واحد تولیدی در ملایر و افتتاح سد سرابی تویسرکان با حضور وزیر نیرو از دیگر برنامه های لاریجانی در همدان است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان