arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۰ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۳

داعش ۶۰ عضو فراری خود را اعدام کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بعد از شکست خفت بار تروریست های داعش در عین العرب، اخباری مبنی بر فرار عناصر این گروه و متعاقب آن اعدامشان به دست هم رزمان افراطی خودشان منتشر شد.

زید الفارس خبرنگار آناتولی به نقل از یکی از عناصر داعش خبرداد که 60 تن از اعضای این گروه که قصد داشتند با فرار از رقه و گذشتن از مرز به سمت خاک ترکیه بروند،به دست اعضای دیگر داعش دستگیر شدند.

الفارس گفت: این افراد که بیشترتابع عربستان و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس بودند اسلحه خود را در یکی از پایگاه های داعش گذاشته و به بهانه خرید در بازار از شهر خارج شده و سعی داشتند خود را به منطقه "المنبطح" در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه برسانند که 4 خودروی متعلق به داعش آنان را متوقف و بازداشت کرد.

خبرنگار آناتولی افزود: این افراد بعد از منتقل شدن به مکان نامعلوم  به اتهام فرار از جهاد و پناه بردن به حکومت کفر اعدام شده اند.

یک منبع پزشکی که خواست نامش فاش نشود، گفت: نیروهای داعش تعداد زیادی جسد را که به گفته خودشان متعلق به خائنان است به منطقه کوهستانی "الهوته" برده اند. این مکان یک حفره طبیعی است که داعش جسد قربانیان خود را درون آن می اندازد.

گروه فعالان حقوق بشری موسوم به "رقه در سکوت سر بریده می شود" نیز اعلام کرد که بیش از 10 تن از عناصر پلیس به اصطلاح اسلامی وابسته به داعش از شهر رقه به سوی حومه های آن فرار کرده و پس از این ماجرا داعشی ها به تعداد گشتی ها و نقاط ایست و بازرسی  خود در داخل شهر افزوده اند.

این اخبار در حالی منتشر می شود که داعش بعد از شکست مفتضحانه در عین العرب عقب نشینی کرده است.

منبع : شبکه خبر
نظرات بینندگان