arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۵۹۱
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۲ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۳

عراقچی: می‌خواهیم به زمان سرعت بدهیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سید عباس عراقچی گفت که هدف او و کارشناسان حقوقی و هسته ای تیم ایران سرعت دادن به زمان و یافتن هرچه سریعتر راه حل برای اختلافات با کشورهای 1+5 است.

سرپرست تیم مذاکره کننده ایرانی پیش از آغاز مذاکره با معاونان وزیران خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان به خبرنگاران ایرانی گفت: امروز با معاونان وزیران خارجه سه کشور اروپایی دیدار می کنیم؛ دیدارهایمان سه جانبه و دو جانبه خواهد بود.

وی افزود: می خواهیم به زمان سرعت بدهیم و هرچه زودتر برای اختلاف هایی که وجود دارد راه حلی پیدا کنیم.

عباس عراقچی به همراه مجید تخت روانچی امروز در استانبول با همتایان خود هانس دیتر لوکاس از آلمان، سایمون گس از انگلیس و نیکلاس دوریویر از فرانسه پشت میز مذاکره می نشینند.

عراقچی گفت: کارشناسان حقوقی و هسته ای همواره در کنار ما حضور دارند. انها جلسات خود را برگزار و موضوعات را ریز تر بررسی می کنند. در صورت لزوم در جلسات ما نیز حضور پیدا می کنند و نظر خود را می دهند.

معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه اظهار داشت: به هر حال این کاری بسیار تخصصی، فنی، حقوقی و سیاسی و همه جانبه است و همه ابعاد باید با هم بررسی شود.

حمید بعیدی نژاد مدیرکل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه، داوود محمد نیا مشاور وزیر خارجه، محمد امیری مدیر کل امور پادمان های سازمان انرژی اتمی و نیز پژمان رحیمیان از سازمان انرژی اتمی سایر اعضای تیم مذاکره کننده ایرانی هستند.

تیم مذاکره کننده ایرانی پیش از این در روزهای سوم و چهارم بهمن با دیپلمات های آمریکایی در زوریخ گفت و گو و برخی موارد اختلافی را مرور کرده بود.

مذاکرات ایران و سه کشور اروپایی یک روزه است و طرفین طی نشست های صبح و عصر درباره موارد اختلافی با یکدیگر گفت و گو خواهند کرد.

گفته می شود 'هلگا اشمید' معاون 'فدریکا موگرینی' مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این گفت وگوها حضور خواهد داشت.

نشست چهارجانبه معاونان وزیر خارجه ایران و نمایندگان سه کشور اروپایی پنجشنبه شب پایان می یابد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان