arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۲۲ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۳

قرائتی: جوانان در دوره دبیرستان ازدواج کنند

وی ادامه داد: مشکل کشور ما لیسانس و دکتر نیست بلکه نسل امروز جوهره کار و تلاش ندارند، مدرک همانند شناسنامه‌ای است که هر چند در بسیاری مواقع به آن نیاز است اما میزان علم افراد به مدرک آنها نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس ستاد اقامه نماز گفت: شیرینی زندگی به مادیات یا شهرت نیست در حالی که برخی این دو را عامل موفقیت زندگی عنوان می‌کنند.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی عصر امروز در همایش طرح همسفر تا بهشت که با حضور زوج‌های جوان دانشجو در رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: جوهره زن و مرد یکی است، هم مرد می‌تواند برای زن الگو باشد و هم زن می‌تواند برای جامعه، خانواده و یا همسر خود الگویی شایسته باشد.

وی افزود: خداوند در قرآن کریم همسر فرعون که زنی به دور از زرق و برق زندگی و مخالف تجملات و ثروت است را الگوی مردان قرار می‌دهد تا نشان دهد که یک زن موفق هم می‌تواند الگویی برای مردان باشد.

این استاد اخلاق بیان داشت: من با ازدواج دانشجویی مخالفم و به نظرم ازدواج باید در دوران دبیرستان اتفاق بیفتد چه اشکالی دارد جوانان در دوران دبیرستان ازدواج کنند ما امروز ازدواج را به یک هیولا تشبیه کرده‌ایم و این باعث شده که جوانان از تن دادن به ازدواج و تشکیل زندگی مشترک خودداری کنند.

وی ادامه داد: مشکل کشور ما لیسانس و دکتر نیست بلکه نسل امروز جوهره کار و تلاش ندارند، مدرک همانند شناسنامه‌ای است که هر چند در بسیاری مواقع به آن نیاز است اما میزان علم افراد به مدرک آنها نیست.

قرائتی تاکید کرد: اگر کسی به دلیل مشکلات اقتصادی و ترس از اینکه نتواند هزینه‌های زندگی مشترک را تامین کند، تن به ازدواج ندهد ایمانش نسبت به توحید ضعیف است.

وی خاطرنشان کرد: مال حرام بر نسل‌های آینده افراد تاثیر می‌گذارد حتی اگر در کودکی مال حرامی را استفاده کرده‌ایم باید نسبت به ادای دین اقدام کنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز وضعیت اقامه نماز در کشور را نامناسب عنوان کرد و بیان داشت: چند روز پیش در جلسه هیئت دولت حضور یافتم و به رئیس جمهور و وزیران گفتم که باید نسبت به مسئله نماز و اقامه این فریضه دینی در کشور اهتمام جدی صورت گیرد.

وی تاکید کرد: لحظات عمرمان را باید مدیریت کنیم، دو ساعت پای تلویزیون می‌نشینیم و ورزش کردن دیگران را تماشا می‌کنیم در حالی که خودمان می‌توانیم ورزش کنیم، ما یک سری قوانین کشوری که نه ریشه در عقل و نه در قرآن دارند را باید اصلاح کنیم.

قرائتی در پایان با بیان اینکه شهدای ما در دوران دفاع مقدس رشادت‌های فراوانی انجام دادند، خاطرنشان کرد: امروز توجیه نقاط منفی کشور حماقت است، اما نقاط مثبت کشور را هم نباید تضعیف کرد بلکه باید در راه شهدای انقلاب و دفاع مقدس حرکت کنیم.
نظرات بینندگان