arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۷۲۱
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۱ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۳

روزنامه ژاپنی از مسلمانان عذرخواهی کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه توکیو شیمبون ژاپن که صفحه اول هفته نامه موهن شارلی ابدو فرانسه را منتشر کرده بود، از همه مسلمانان عذرخواهی کرد.

 پیش از این مسئولان روزنامه توکیو شیمبون در توجیه اقدام خود در انتشار صفحه اول شارلی ابدو، گفته بودند تصاویر توهین آمیز شارلی ابدو را به این منظور منتشر کرده اند که خوانندگان این روزنامه بتوانند درباره این ماجرا که اعتراضات زیادی را در جهان اسلام برانگیخته است، خودشان قضاوت کنند.

اما مسئولان توکیو شیمبون در یک عقب نشینی آشکار در شماره اخیر خود در مطلبی تحت عنوان عذرخواهی از مسلمانان نوشتند: روزنامه ما با انتشار تصویر توهین آمیزی که شارلی ابدو منتشر کرده بود، احساسات مسلمان را جریحه دارد کرد به همین علت ما صمیمانه از همه مسلمانان عذرخواهی می کنیم . در کنار این مطلب نیز مقاله کوتاهی تحت عنوان درباره انتشار تصاویر توهین آمیز درج شده بود. در این مطلب آمده است مسئولان روزنامه توکیو شیمبون اعتراضات رسمی دو سازمان اسلامی پاکستان و ژاپن را دریافت کرده اند. این دو سازمان تاکید کرده اند که انتشار تصاویر توهین آمیز شارلی ابدو توسط توکیو شیمبون، آنها را عصبانی کرده است.

توکیو شیمبون که سیزدهم و چهاردهم ژانویه تصاویر توهین آمیز شارلی ابدو را منتشر کرده بود، در شماره اخیر خود نوشت: ما به هیچ وجه قصد اهانت به اسلام و مسلمانان را نداشته ایم .

به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو، رسانه ها و روزنامه های ژاپن حمله افراط گرایان مسلح به دفتر هفته نامه شارلی ابدو و همچنین یک فروشگاه یهودی را که در پاریس اتفاق افتاد و هفده کشته بر جا گذاشت ، به طور کامل پوشش دادند و تلاش کردند به نوعی ماهیت طنز آمیز نشریه شارلی ابدو را به ژاپنی ها معرفی کنند چرا که در ژاپن تمسخر هر چیزی در ژاپن ممنوع است و انتشار روزنامه های فکاهی ممنوع است.

منبع: واحد مرکزی خبر
نظرات بینندگان