arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۷۶۵
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۶ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۳

افشای شکنجه‌های هولناک داعش در زندان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
یکی از زندانیان سابق گروه تروریستی داعش، ضمن افشای برخی روش‌های داعشی‌ها برای شکنجه زندانیانشان، گفت که آنها از «گازهای شیمیایی» استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا، جام‌جم آنلاین آورده است: ابوصفیه الیمنی که پس از فرار از زندان داعش به دانمارک گریخته است، فاش ساخت که داعشی‌ها برای شکنجه زندانیانشان شیوه‌های هولناکی دارند که یکی از این شیوه‌ها استفاده از گازهای شیمیایی است.

الیمنی از سرکردگان داعش بود که به مدت دو ماه در زندان این گروه تروریستی گرفتار شد و پس از آن توانست از زندان بگریزد و به دانمارک پناه ببرد.

واحد مرکزی خبر نوشت که الیمنی کتابی را با عنوان «انفجار، در کشف و رسوایی اسرار» نوشته و منتشر کرده است که در آن از وحشیگری‌های داعش پرده برداشته است.

در این کتاب ابعادی از بلاها و مصیبت‌هایی که داعش بر سر مردم سوریه و عراق می‌آورد افشا شده که غارت اموال، تجاوز، قتل، و ... نمونه‌ای از این موارد است.

الیمنی برای بیان واضح‌تر وحشیگری داعش، در بخشی از کتاب خود از شکنجه زندانیان و شیوه‌هایی چون «کندن پوست زندانیان» می‌نویسد. او در بخشی از کتابش نوشته است که داعش به زندانیان اجازه وضو گرفتن و نماز خواندن هم نمی‌دهد.

در این کتاب، شکنجه‌های داعش در دو بخش روانی و جسمی ذکر شده و خطرناک‌ترین شکنجه‌ها، استفاده از گازهای شیمیایی علیه زندانیان عنوان شده است.

نویسنده کتاب متذکر می‌شود که عوارض استفاده از گازهای شیمیایی را بر روی دست‌کم 10 نفر از زندانیان به چشم خود دیده است.

وی در بخشی از کتابش نوشت: ابومحمد المغربی، یکی از سرکردگان داعش برخی از زندانیان را مجبور می‌کرد ماده‌ای شیمیایی را بو کنند. وقتی فردی این ماده را بو می‌کرد تمام وجودش می‌سوخت و دچار حالت تهوع شدید و دردی غیرقابل تحمل در نواحی حنجره، بینی و اعضای داخلی می‌شد.»
نظرات بینندگان