arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۷۹۵۴
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۹ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۳

پیام وزیر ارشاد به جشنواره‌ فیلم فجر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی وسومین جشنواره فیلم فجر پیام داد.

به گزارش ایسنا، متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مرغ افسانه‌ای سرزمین ما باردیگر پر گشود و از فراز کوه‌ها و دشت‌های سرزمین فیروزه‌ای فرود آمده است تا برای سی و سومین بار جشنی برپا کند و همه آنان که نشانش را بر سینه دارند به میهمانی فراخوانده و شادمانی‌شان را به نظاره بنشیند.

آن کس که دلی خوش به جهان آورده است از خانه سیمرغ نشان آورده است.

سیمرغ افسانه‌ای، نشان دانایی و خردمندی است و به رازهای نهان آگاهی دارد. او همه حق طلبان و راستگویان را یاری می‌کند. سیمرغ همواره سخن تازه‌ای دارد و روایت های بدیعی همراه می آورد و سینماگر عاشق را در پناه بال و پرهای زیبای خویش می‌نوازد و گرامی‌اش می‌دارد.

او خوب می‌داند سینماگران، دل‌هایی به وسعت دریا و چشمانی به روشنی آفتاب دارند و بی‌حساب و کتاب سخنی نمی‌گویند و اثری نمی‌آفرینند. آنها با داشتن پشتوانه‌ای با عضمت، تاریخی پرشکوه را روایت می‌کنند.

سیمرغ خوب می‌داند که آوازه سینماگران سرزمینش فراتر از مرزهای زمینی طنین‌انداز شده است چون روایتگران حقیقت و رهروان راه سعادت و صاحبان میراث گرانقدر هنر ایرانی‌اند.

سیمرغ هر سال که پر می‌گشاید به مدد هنرمندان شیفته‌اش بیش از سال قبل اوج می‌گیرد و گوشه به گوشه سپهر پر ستاره ایران زمین را می‌کاود و هزار نکته بدیع و باریک تر از مو می‌جوید.

سیمرغ امسال جمعی از سینماگران با تجربه را میزبانی می‌کند که با تحفه‌هایی نو آمده‌اند و جمعی دیگر که سودای سیمرغ در سر دارند و در نخستین پرواز برای رفتن به اوج تلاش بسیار کرده‌اند.

سیمرغ، رونق خویش را از مردمی می‌داند که عاشق‌اند، عاشق هنر هفتم و عاشق سینمایی که سینماگر ایرانی می‌آفریند؛ مردمی که برای تماشای فیلم‌های جشنواره ساعت‌ها در انتظار می‌مانند و از این انتظار شیرین خشنود و راضی‌اند.

سیمرغ از اسطوره‌های باستان می‌آید، از شعر عطار و از سروده‌های حماسی فردوسی، اما به خوبی می‌داند که تاریخ ادبیات و هنر این سرزمین در پناه آیین پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت ختمی مرتبت مانا و پایا مانده است.

او و همه سیمرغ نشانان گرداگردش از اسائه ادب به ساحت پیامبری که معرفت و هنر را از او آموخته و به یادگار گرفته‌اند آزرده‌اند.

سیمرغ به خود می‌بالد چون می‌داند که جشن امسال را با همه میهمانانش و با همه آنان که به سینما عشق می‌ورزند و در این مسیر گام می‌نهند با نام محمد رسول الله (ص) آغاز می‌کنند و این طلیعه را نشانه فرخندگی و مبارکی سی و سومین جشن سینمای ایران می دانند.

آری سیمرغ و همه آنان که در طول سی و سه سال گذشته در سایه بال‌های زیبای او بالنده شدند خشنودند و این رویداد هزار رنگ را به جشن می‌نشینند. این رویداد فرخنده را به همه سینماگران تلاشگر و تماشاگران ارجمند تبریک میگویم و نشان سیمرغ که نشان خردمندی و دانایی است نصیبتان باد.»
نظرات بینندگان