arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۸۰۱۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۰۹ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۳
رئیس مجلس:

اوباما به دلیل ضعف داخلی نمی تواند تصمیم عاقلانه بگیرد، ایشان مسئول شکست مذاکرات است

آقای اوباما در بیانات اخیر خود گفته است ما به ایران فشار می آوریم تا ایران نظر ما را در بحث هسته ای قبول کند لذا نمایندگان محترم توجه کنید عبارت ایشان چیست "فشار می آوریم تا ایران نظر آمریکا را در بحث هسته ای بپذیرد"؛ حالا مقصود آنها از مذاکره با ایران روشن تر شده است، آنها می گویند باید تسلیم خواست ما شوید در حالی که در کجای دنیا به این رفتار می گویند مذاکره.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اوباما به دلیل ضعف داخلی نمی تواند تصمیم عاقلانه بگیرد، ایشان مسئول شکست مذاکرات است
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای اوباما به دلیل ضعف داخلی نمی تواند در مقابل انعطاف های معقول ایران تصمیم عاقلانه بگیرد، گفت: آقای اوباما باید به روشنی بداند ملت ایران تسلیم نخواهد شد.

به گزارش «انتخاب»، دکتر علی لاریجانی در نطق پیش از دستور در جلسه علنی امروز (یکشنبه 12بهمن) مجلس شورای اسلامی وفات حضرت فاطمه معصومه (ص) را تسلیت گفت و در ادامه افزود: دهه مبارک فجر را گرامی می‌داریم و بر روح پر فتوح امام بزرگوار (قدس سره) و شهدای انقلاب درود می فرستیم؛ ایشان سال 57 در چنین روزی با ورود به ایران، انقلاب ملت را وارد مرحله پیروزی نمودند و با رهبری شجاعانه و خردمندانه همه موانع خارجی و داخلی را از جلوی پای ملت برداشتند تا انقلاب اسلامی در 22 بهمن، بر طاغوت وابسته پیروز گردید.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اولین هدفی که امام در راهبری انقلاب با جدیت دنبال نمود، تاسیس و پایه‌گذاری مردم سالاری دینی در کشور بود که در تاریخ سیاسی جهان سابقه نداشت لذا غربی ها از طریق رسانه ها به تخریب این نظریه پرداختند و روشنفکران داخلی و گروهک ها نیز با ایجاد شبهات زیاد به ستیز با این سبک تفکر سیاسی، مجادلات زیادی راه انداختند اما امام فرمودند: «جمهوری اسلامی» نه یک کلمه کم، نه یک کلمه اضافه.

وی در خصوص جمهوری اسلامی توضیح داد: جمهوری اسلامی در نظریه سیاسی امام، مردم سالاری واقعی بود و به تعبیر شهید مطهری دموکراسی مورد نظر اسلام انسانیت رها شده است اما دموکراسی غربی، حیوانیت رها شده است.

دکتر لاریجانی بیان کرد: اسلامیت در مردم سالاری، انسانیت را بسط می دهد نه حیوانیت را. ملت ایران با حمایت شگرف از نظریه امام، نظام جمهوری اسلامی را تاسیس نمودند.

رییس قوه مقننه در ادامه افزود: گام دیگر پیشوای انقلاب برای هدایت مردم سیاست استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بود که در بعد سیاسی با شعار بلیغ نه شرقی نه غربی ظهور یافت که اتفاقا این نظریه نیز با غضب شرق و غرب و روشنفکران داخلی مواجه شد؛ مخصوصا آمریکایی ها که احساس می کردند این مسیر دست آنان را برای همیشه از ایران کوتاه می کند، آغازگر توطئه های جدید شدند.

وی ادامه داد: یکی از صاحبنظران آمریکایی که در آن زمان مسئولیت حساسی داشت، در کتاب خود می گوید ماجرای ایران بزرگترین شکست دولت کارتر بود در مقایسه با موقعیت آمریکا در صلح کمپ دیوید یا عادی کردن روابط با چین یا اتخاذ موضع قاطعانه تر در مقابل اتحاد جماهیر شوروی که همگی نقاط مهم بودند، سقوط شاه از نظر استراتژیک برای ایالات متحده آمریکا و از نظر سیاسی یک مصیبت به شمار می رفت. حفظ منافع آمریکا و حفظ منافع غرب در منطقه نفتی خلیج فارس بر ایران تمرکز داشت.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: آمریکا و غرب تمام تلاش خود را کردند که شاه باقی بماند اما موفق نشدند؛ راهکار دوگانه ای را دنبال نمودند از طرفی با کمک جریان های ضد انقلاب مبارزه با ملت را شروع کردند و از طرف دیگر تلاش نمودند با دولت موقت ارتباط برقرار کنند که مذاکرات مشاور امنیتی کارتر با مسئولان وقت نمونه ای از این دست بود که با عصبانیت ملت مواجه گردیدند.

رییس قوه مققنه در ادامه گفت: از آن زمان آمریکایی ها دو خط عملیاتی فشار و ترور را دنبال کردند؛ با ساماندهی جریان های تروریستی در داخل بزرگان انقلاب را ترور کردند و در برخی مناطق آشفتگی به راه انداختند، هر چند قدرت انقلاب شگرد شیطانی آنها را خنثی نمود اما کارنامه غرب در این زمینه سیاه است زیرا این خط ترور تا امروز نیز ادامه دارد.

وی افزود:اخیرا روزنامه های آمریکایی اعلام کردند که دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی طراح و مجری ترور عماد مغنیه بوده اند؛ با این وضع آیا دولت آمریکا می تواند ادعای مبارزه با تروریسم داشته باشد در حالی که راسا اقدام به ترور قهرمانان امت مسلمان در منطقه می کند و اینگونه ترورها برای دولت آمریکا که مدعی مدیریت جهانی است، فضاحت آور نیست؟

دکتر لاریجانی بیان کرد: برای ما روشن بود که این دولت هرگز در شعارهای خود صادق نیست و دست های دولت آمریکا در حمایت از گروه های تروریستی آلوده است اما روشنگری اخیر که از زبان مسئولان سابق سیا انجام گرفته، عمق مبارزه دروغین آمریکا در مورد مبارزه با تروریسم را بیان نموده است؛ وقتی دولت آمریکا چنین اقدامات شنیعی را انجام داده است، باید قبول کند که ملل مسلمان اقدامات تروریست های دست ساز داعش را جنس دیگری از شگردهای آنان می دانند.

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه نوع دیگر اقدامات آمریکا فشار بر ایران نظیر جنگ تحمیلی و تحریم های مختلف بود، گفت: امروز اسناد و مدارک کافی وجود دارد که جنگ صدام علیه ایران با تحریک و هدایت و کمک غرب صورت گرفت اما پایداری و استقامت ملت آنها را پشیمان کرد لذا به فشار از جنس دیگر روی آوردند.

رئیس قوه مقننه همچنین تصریح کرد: آقای اوباما در بیانات اخیر خود گفته است ما به ایران فشار می آوریم تا ایران نظر ما را در بحث هسته ای قبول کند لذا نمایندگان محترم توجه کنید عبارت ایشان چیست "فشار می آوریم تا ایران نظر آمریکا را در بحث هسته ای بپذیرد"؛ حالا مقصود آنها از مذاکره با ایران روشن تر شده است، آنها می گویند باید تسلیم خواست ما شوید در حالی که در کجای دنیا به این رفتار می گویند مذاکره.

وی ادامه داد: البته روشن است که آقای اوباما به دلیل ضعف و گرفتاری داخلی نمی تواند در مقابل انعطاف های معقول دولت و ملت ایران تصمیم عاقلانه بگیرد و می خواهد ایران یا تسلیم خواسته های نامربوط آنها شود یا مذاکرات با شکست مواجه شود، آقای اوباما باید به روشنی بداند ملت ایران تسلیم نخواهد شد.

دکتر لاریجانی افزود: ایشان با این نوع سیاست غلط در مذاکرات مسئول شکست مذاکرات است که تصور کرده می تواند هزینه ضعف خود را در حل مشکلات داخلی به طرف ایران منتقل کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: لازم می دانم شهادت جمعی از شیعیان در پاکستان و مردم مسلمان کرکوک، بغداد و سامرا که در چند روز اخیر به دست مزدوران تروریست به شهادت رسیدند به ملت، پارلمان و دولت کشورهای دوست و برادر پاکستان و عراق تسلیت بگویم، مجلس شورای اسلامی این جنایات را محکوم می کند.

وی در ادامه با اشاره به عملیات اخیر حزب الله لبنان در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی عنوان کرد: عملیات هوشمندانه و شجاعانه حزب الله قهرمان در شبعا که در پاسخ به اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی در سوریه بود غرورآفرین و حاوی پیام روشن بود لذا امیدوارم صهیونیست ها از درک این پیام عاجز نباشند و بفهمند خاورمیانه جولانگاه اتحاد تروریسم و صهیونیسم نیست و شیران مجاهد بساط پوشالی آنها را با قدرت جمع می کنند.

دکتر لاریجانی در ادامه با تشکر و سپاسگزاری از تلاش های اعضای کمیسیون تلفیق که این روزها به صورت مستمر به بررسی بودجه سال 94 اشتغال دارند، یادآور شد: مجددا متذکر می شوم تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در گرو کار آنها بوده که مورد طلب مقام معظم رهبری است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه رونق تولید کانون این امر است، خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه بانک ها جهت ارائه تسهیلات بنگاه های تولیدی کشاورزی و صنعتی و ارائه روش های کارآفرینی تشویق شود و صادرات مورد توجه قرار گیرد از اهم این امور است و برای روان سازی اجرای طرح های عمرانی الزام دستگاه ها به واگذاری طرح های عمرانی به مردم ضروری است؛ امیدوارم نتیجه کار کمیسیون تلفیق پیام روشن مقاومت در اقتصاد را به خوبی برساند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۲۵
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲
13
5
موافقم
نیکان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲
1
17
ما خواهان حل مشکل هسته ای هستیم و از دولت که حامی او هستیم ، میخواهیم مشکلات این توافق را اگر لازم است مشخص کند .
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲
6
4
امریکا اگر این فرصت از دست بده ودنبال اسرائیل ومسائل هاشیه ای برود خیلی ضرر میکند چون همچنین فرصتی را دیگر از مردم ایران نخواهد دید پس بهتر ه به حقوق ملت ایران احترام بگذارد تیم مزاکره کننده ما قوی وباهوش است مطمئن هستیم توافق قابل قبولی حاصل خواهد شد خون شهدای هسته ای هدر نخواهد رفت ایران وایرانی همیشه در تاریخ ملتی فهیم صلح دوستند بمب هسته ای مال کشورهای زورگو وبی منطق است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲
11
6
واقعا که آقای لاریجانی صحیح فرمودند. مذاکره یعنی شرایط برابر نه اینکه یک طرف با فشار آوردن دیگری را مجبور به پذیرش کند
نظرات بینندگان