arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۸۲۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۶ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۳

دو پلیس افغان 7 همکار خود را کشتند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مقام‌های محلی در بخش میوند ولایت قندهار در جنوب افغانستان اعلام کردند دو نیروی پلیس محلی هفت همکار افغان از جمله فرمانده خود را به قتل رساندند.

به گفته این مقامات حادثه شب گذشته در یک پاسگاه محلی رخ داد و افراد مهاجم بعد از این حادثه به محل نامعلوم فرار کردند.

صمیم خپلواک، سخنگوی والی قندهار با تایید وقوع این حادثه به بی‌بی‌سی گفته که این حادثه در دشت کوکی بخش میوند به وقوع پیوسته است.

وی کشته شدن چهار پلیس محلی را در این حادثه تایید کرده و گفته که اکنون موضوع تحت بررسی است.

شاهدان عینی گفته‌اند که این دو سرباز شماری از هم قطاران خود را سر بریده و شمار دیگر را نیز به ضرب گلوله کشته‌اند.

قاری یوسف احمدی، یکی از سخنگویان طالبان با به عهده گرفتن مسئولیت این حادثه گفته که این یک عملیات "فنی" بود که دو نفر از افراد این گروه هفت سرباز پلیس را کشته‌اند.

او گفته که این دو نفر بعد از این حادثه ۹ قبضه اسلحه نیز با خود آورده‌اند.

حمله نیروهای پلیس به همقطارانشان یک حادثه جدید نیست. چند بار در ولایت‌های جنوبی افغانستان سربازان پلیس به همقطاران خود تیراندازی کرده‌اند.

این نوع حمله که به "حمله خودی" معروف است تاکنون باعث شده که چندین سرباز نیروهای خارجی نیز کشته شوند. شش ماه پیش نیز مشابه این حمله در دانشگاه مارشال فهیم در کابل باعث مرگ یک ژنرال ارشد آمریکایی شد.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان چند هفته قبل با سفر به ولایت هرات حدود ۳۰ نفر از مقامات ارشد امنیتی و غیرنظامی این ولایت را برکنار کرد. کامران علیزایی، رئیس شورای ولایتی هرات می‌گوید که یکی از علت‌های اصلی کشته شدن ۴ سرباز پلیس در حادثه شب گذشته، عدم آشنایی مقام‌های تازه مقرر شده امنیتی در این بخش بوده‌ است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان