arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۸۲۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۶ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۳

ساخت بیمارستان جدید برای مبتلایان سرطان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر سومین همایش مسوولیت های اجتماعی شرکت ها با محوریت توسعه پایدار از ساخت بیمارستان جدید برای مبتلایان سرطان در منطقه دارآباد تهران خبر داد.

 «احمد پورفلاح» روز دوشنبه در نشست خبری این همایش، خاطرنشان کرد: این بیمارستان در حقیقت یک «نقاهتگاه» با حداقل 15 هزارمتر مربع مساحت است.

وی اظهار داشت: همچنین موسسه محک در حال راه اندازی مرکز مطالعاتی سرطان است تا بررسی کند که چرا این بیماری در برخی جنسیت ها و سنین بیشتر است.

پورفلاح گفت: رسیدن به توسعه کشور و رشد بخش خصوصی در گروی توجه کافی به مسوولیت های اجتماعی است.

وی افزود: مسوولیت اجتماعی فقط به معنای کمک به درماندگان نیست بلکه هر فردی در هر بخشی باید در برابر جامعه احساس مسوولیت کند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موسسه محک اشاره کرد و گفت: این موسسه در بین 263 تشکل غیرمردمی جهان رتبه دهم را به خود اختصاص داده است ؛ با تاسیس این موسسه 80 کودک از هر یکصد کودکان مبتلا به سرطان، درمان می شود.

پورفلاح یادآور شد: مددکاران موسسه محک در تمام بیمارستان های تهران مستقر هستند تا اگر فردی برای درمان سرطان کودک خود ناتوانی مالی داشت، او را کمک کنند.

سومین همایش مسوولیت های اجتماعی شرکت ها با محوریت توسعه پایدار 27 بهمن ماه جاری در موسسه محک برگزار می شود.

راه اندازی بانک دی.ان.ای DNA در کشور

«آراسب احمدیان» مدیرعامل محک نیز در این نشست گفت: این موسسه در نظر دارد با گرفتن نمونه های بزاق از مردم، بانک دی.ان.ای را در کشور راه اندازی کند چون برای پیوند سلول های بنیادی با مطابقت ژنتیکی وجود داشته باشد.

وی افزود: به جای اینکه در نقطه انتهاییی بیماری برای درمان ، هزینه کنیم می توانیم در سرمنشاء ، حرکت هایی انجام دهیم که نه تنها به درمان نیاز نداشته باشیم بلکه از ارزش افزوده هم برخوردار شویم.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان