arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۸۳۱۹
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۱ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۳

انتقاد وزیر بهداشت از مسئولان سابق نظام سلامت

وزیر بهداشت گفت: ٨٥٠ هزار نفر در نزدیکی پایتخت یک بیمارستان ندارند. به واقع کسانی باید به چرایی وجود این معضلات پاسخ دهند که طی ٣٠ سال گذشته یا مسئولیت مهمی در وزارت بهداشت داشتند یا یکی از سیاستگذاران حوزه سلامت بودند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سید حسن هاشمی در جدیدترین یادداشت خود به سفرش به ورامین پرداخته است و آورده است: در سفری که چندی پیش به ورامین، پیشـوا و قرچک داشتم؛ در کنار مســائل مختلف این منطقه، یک موضوع ذهنم را بیشتر درگیر خود کرد. این منطقه از یک سو آغازگر نهضت بیداری مردم و شکل‌گیری انقلاب اسلامی بود و از سوی دیگر ساکنان کنونی آن را کارگران زحمت‌کش، شریف و عزیزی تشکیل می‌دهند که با مشکلات اقتصادی فراوانی دست به گریبان هستند.

در چنین شرایطی قرچک با ٣٠٠ هزار و پیشوا با ١٠٠ هزار نفر جمعیت، حتی یک تخت بیمارستانی هم ندارند و مردم برای دریافت ابتدایی‌ترین خدمات درمانی مجبورند از مسیر جاده‌ای نه چندان ایمن به تهران بیایند و به بیمارستان امام خمینی (ره) مراجعه کنند.

در ورامین ٤٥٠ هزار نفری هم ١٢٠ تخت داریم که در ساختمان جهاد! مستقر شده‌اند؛ مجموعه‌ای که ٣٥ سال پیش ساخته شده است. به کلامی ساده‌تر، ٨٥٠هزار نفر در نزدیکی پایتخت یک بیمارستان ندارند. در سوی دیگر تهران، شهرستان‏های بهارستان، رباط کریم و پرند نیز شرایطی کمابیش همین‌گونه دارند و فقط در رباط کریم یک بیمارستان ١٠٠ تخته وجود دارد که پاسخگوی نیازهای مردم منطقه نیست.

به واقع امروز کسانی باید به چرایی وجود این معضلات پاسخ دهند که طی ٣٠ سال گذشته یا مسئولیت مهمی در وزارت بهداشت داشتند یا یکی از سیاستگذاران حوزه سلامت بودند؛ اما به جای ارائه پاسخ، در چنین شرایطی دولت یازدهم و مجریان طرح تحول نظام سلامت را به درمان‌نگر بودن و عدم توجه به حوزه بهداشت متهم می‌کنند.

باید از این‌ها پرسید آیا برای ساکنان اطراف تهران و دیگرانی که در چهارگوشه کشور چنین وضعیتی دارند، نباید بیمارستانی ساخته و تجهیز شود؟ زنان باردار این مناطق نباید یک مرکز مجهز زایمان داشته باشند؟ آیا این هم‌وطنان‌مان به دارو نیاز ندارند؟

ای کاش به‌جای مغالطه، دادن نشانی‌های غلط و سعی در انحراف افکار عمومی، منتقدان، پاسخی برای این سؤال‌ها و ده‌ها پرسش نظیر آن ارائه می‌دادند.
منبع: تسنیم
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان