arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۸۳۴۷
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۰۹ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۳

زاغ زن‌‌های یک میلیاردی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

طرح کنترلی مجرمان قدیمی، سرنخی پیش روی پلیس آگاهی پایتخت قرار داد که نشان می‌داد تبهکاری 56 ساله به نام «حمید» که 10 بار پشت میله‌های زندان گرفتار شده است در قالب باندی جدید به سرقت‌های سریالی دست می‌زند.

این تجسس‌ها نشان داد که حمید با دو تبهکار دیگر با زاغ‌زنی در برابر بانک‌های تهران و شهرهای حاشیه‌ای در استان البرز به شکار طعمه‌‌هایشان دست می‌زنند. خیلی زود دو دزد 34 و 45 ساله به نام‌های «محسن» و «محمد» شناسایی شدند و کارآگاهان پی بردند آنان به خاطر جرایم افیونی و کلاهبرداری بارها روانه زندان شده‌اند. تیم پلیسی، مخفیگاه هر سه تبهکار را در محله پیروزی و شهرری شناسایی کردند و در سه عملیات همزمان آنان را به دام انداختند. حمید که رئیس این باند بود با به گردن گرفتن سرقت‌های زنجیره‌ای با زاغ‌زنی‌های ماهرانه گفت: من و همدستانم با شناسایی مشتریان بانک‌ها که پول همراه داشتند آنها را در خارج از بانک‌ها تعقیب و اقدام به پنچر کردن لاستیک خودروهایشان می‌کردیم. زمانی که راننده برای تعویض لاستیک از خودرو پیاده می‌شد در چشم بر‌هم‌زدنی اقدام به سرقت پول داخل خودرو کرده و طعمه‌مان نیز با توجه به پنچر بودن لاستیک خودرویش نمی‌توانست ما را تعقیب کند  و بسرعت از محل دور می‌شدیم.

وی افزود: در صورتی که طعمه‌مان پیش از پنچری کامل خودرو در محلی توقف می‌کرد و پول‌ها را با خودش نمی‌برد با اطلاع از وجود پول داخل خودرو بلافاصله به محل پارک آن مراجعه و پس از شکستن شیشه خودرو اقدام به سرقت پول داخل آن می‌کردیم. دو نوچه این تبهکار نیز ادعاهای وی را تأیید کردند و گفتند که در مناطق مختلف جنوب و جنوب شرق تهران بویژه در شهرری، اسلامشهر و بهشت زهرا دست به این زاغ‌زنی‌ها می‌زدیم که بیش از یک میلیارد تومان به دست آوردیم و بین خودمان تقسیم کردیم.

منبع : ایران
نظرات بینندگان