arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۸۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۰ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۳

رئیس‌جمهور: مشارکت مردم در امور فرهنگی باعث نشاط بیشتر می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس جمهور کشورمان با بیان این‌که دولت و مردم در ایجاد فضای فیزیکی برای آموزش و پرورش در کنار هم فعال هستند، گفت: وقتی مردم در امور مهم فرهنگی با دولت شریک می‌شوند کارها بهتر و با کیفیت و همچنین نشاط بیشتری پیش می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم افتتاحیه پروژه‌های آموزشی ، پژوهشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور که در آموزشگاه شهید مدنی برگزار شد، گفت: اکنون 671 پروژه آموزشی و پژوهشی در سراسر کشور به اذن پروردگار و اظهار ارادت به پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) افتتاح می‌شود و شروع به کار 3500 کلاس درس را در این مقطع اعلام می‌کنیم.

وی با تبریک به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، از خیرین مدرسه‌ساز تشکر کرد و گفت: در طول سال بیش از 1600 پروژه آموزش و پرورش و بیش از 9 هزار کلاس درس تا به امروز افتتاح شده است.

روحانی خاطرنشان کرد: همه کسانی که در کار خیر مدرسه‌سازی سهیم می‌شوند تا روز قیامت تحت تأثیر این اقدام هستند و در ثواب آن سهیم می‌شوند.

رییس جمهور با اشاره به این‌که در دنیای امروز آموزش و پرورش بسیار پیچیده شده است،‌ خاطرنشان کرد: باید در اینجاد فضای آموزش و پرورش کوشا باشیم تا فضایی همسان و استاندارد برای فرزندان خود فراهم کنیم. تا آنها در محیطی مطمئن‌تر و آرام‌تر در کنار معلمان باانگیزه به یادگیری و معلمان نیز به کار تعلیم و تربیت بپردازند.

روحانی افزود: خوشحالم در چهاردهمین روز از ماه بهمن توفیق افتتاح پروژه‌های آموزش و پرورشی را داریم که مردم ما در کنار مسئولین وزارتخانه آموزش و پرورش در این راستا اقدام کرده‌اند و ان شاءالله بتوانیم راه امام، انقلاب و شهدا را با هدایت‌های مقام معظم رهبری به ثمر بنشانیم.

رییس جمهور با بیان این‌که در همه امور از جمله در امر آموزش و پرورش همواره بعد از خداوند متعال نیازمند حضور ملت بزرگمان هستیم، افزود: ملت ما در هر امری حاضر شوند باعث توفیق دولت می‌شوند.

وی تصریح کرد: در حوزه امور مربوط به آموزش و پرورش و ایجاد فضای فیزیکی و ساختمان و تجهیز مدارس زمینه را برای حضور بخش خصوصی و بخش عمومی غیردولتی آماده کرده‌ایم و از خیرین دعوت می‌کنیم تا برای تکمیل ساختمان‌های نیمه تمام آموزش و پرورش اقدام کنند.

رییس جمهور با اشاره به این‌که مجتمع آموزشی شهید مدنی به نام این شهید بزرگوار که اهل علم و تقوا بود و جزء شهدای محراب بود نامگذاری شد گفت: این مجتمع نیز نیمه تمام بود که با کمک دو نفر از خیرین تکمیل شد بدون این‌که نامی از آنها برده شود و این نشان می‌دهد که مردم ما نه برای نام، نه نشان و نه خودنمایی، بلکه فقط برای کار خیر در امر آموزش و پرورش پیشقدم می‌شوند و هر جا نیاز باشد می‌توانیم زمین در اختیار خیرین مدرسه‌ساز قرار دهیم و حتی تسهیلات بانکی در اختیارشان بگذاریم تا کار آموزش و پرورش در سراسر کشور تکمیل شود.

روحانی در ادامه به وظیفه و نقش خطیر معلمان در کشور اشاره کرد و گفت: مهمترین پل و بزرگترین رابط دولت و ملت آموزش و پرورش و معلمان هستند و در هر اثر مادی و معنوی در جامعه اثری از یک معلم را شاهد هستیم و حتی می‌توانیم بگوییم این‌که در جامعه امروز ما روحیه اخلاق، فداکاری، ایثار و جهادی حاکم است که قدم‌های اولیه‌اش در مدارس به دانش‌آموزان آموخته شده است و در این راستا باید از معلمان عزیزمان تشکر کنیم.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان