arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۸۵۹۸
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۵ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۳

فتح‌الله‌زاده: به‌خاطر استقلال قربانی شدم

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال ضمن تاکید براینکه به خاطر رسیدن این تیم به چهار تیم پایانی آسیا تا دو میلیارد چک شخصی داده و حالا گرفتار آن است، گفت: در مورد بودجه 35 میلیاردی امسال استقلال حرف نمی‌زنم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی فتح الله زاده در مورد مشکلات مالی استقلال گفت: این مشکلات جدید نیستند، همیشه بوده‌اند. به هر حال وقتی حق پخش نیست و بلیط فروشی و تبلیغات محیطی هم متعلق به باشگاه نیست همین می شود. تنها عیب این ماجرا این است که قول داده بودند با جذب اسپانسر این مشکلات را از بین ببرند اما حالا معلوم شد که این موضوع با ضمانت اجرایی نبوده و حالا باز هم استقلال همان مشکلات را دارد.
 
مدیرعامل سابق استقلال در مورد هزینه کرد پول اسپانسر امسال توسط خودش در فصل گذشته گفت: باب بدی در فوتبال باز شده که باید بسته شود. شما نمی توانید تنها از نداشته‌ها یا بدهی‌ها حرف بزنید و طلب‌ها یا دست آوردها را نبینید. بله تیم من به چهار تیم برتر آسیا رسیده بود و وزارت هم پولی نمی داد ما در چهار جام درگیر بودیم و رسیده بودیم نزدیکی های ستاره سوم.
 
وی افزود: من وظیفه‌ام بود هزینه سفرهای استقلال در مرحله نهایی لیگ قهرمانان 2013 و به فاصله چند روز بعد از آن مسابقات 2014 را جور کنم تا شاید ستاره سوم را هم روی سینه استقلال ببینم اما هیچکس کمک نکرد. با این حال طلب استقلال از حضور چند بازیکن تیم در جام جهانی و طلب از  afc بابت رسیدن به چهار تیم برتر آسیا و در آمد از فناپ که موعد پرداخت آنها امسال بود را هم باید بگویند، نه اینکه تنها از بدهی ها حرف بزنند. در ضمن ما پولی از سازمان لیگ نگرفتیم.
 
علی فتح الله زاده در ادامه افزود: برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر آسیا و بستن تیمی با ستاره هایی چون مجیدی، نکونام، رحمتی، تیموریان، منتظری، ساموئل و ... فشار زیادی به من وارد آمد که یکی از آنها دادن نزدیک به دو میلیارد چک شخصی بود تا تیم را در آسیا مدعی قهرمانی نگه دارم و هنوز مشکلات زیادی بابت آن در زندگی خودم دارم تا جایی که نه تسهیلات بانکی می توانم بگیرم و نه حتی حسابهایم کار می کنند.
 
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: من خودم را قربانی کردم. آیا دوستان تا به حال صد میلیون چک از حساب شخصی خودشان داده اند؟ هنوز گاهی اوقات با ممنوع‌الخروجی های خاموش مواجه می شوم اما به روی خودم نمی آورم. به هر حال کارکردن در این سطح سخت است.
 
فتح الله زاده در مورد اینکه چرا بودجه استقلال امسال به گفته افشارزاده  35 میلیارد تومان بسته شده در حالیکه در ابتدای فصل گفتند سقف بودجه 15 میلیارد باید باشد گفت: در این رابطه حرف نزنم بهتر است. همه باید به استقلال کمک کنیم. انشالله امروز هم سایپا را می بریم و این مشکلات مالی تیم کمرنگ تر هم می شود.

نظرات بینندگان