arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۸۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۱ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۳

پادشاه اردن: نبرد با داعش را شدت می‌دهیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ملک عبدالله، پادشاه اردن در واکنش به قتل خلبان نیروی هوایی کشورش به دست اعضای گروه موسوم به داعش وعده نبرد سرسختانه با این گروه را داده است.

او پس از دیدار با مقامات ارشد نظامی و امنیتی اردن، گفت که نبرد با گروه داعش شدت خواهد گرفت و خون معاذ کساسبه، خلبان اردنی که به دست این گروه کشته شد، هدر نخواهد رفت.

اردن در واکنش به قتل معاذ کساسبه، دو نفر را که به جرم دست داشتن در اقدامات تروریستی محاکمه و به اعدام محکوم شده بودند، اعدام کرده است.

پدر خلبان اردنی که توسط نیروهای داعش زنده در آتش سوزانده شد، از دولت اردن خواسته بود که اقدامات بیشتری برای انتقام گرفتن از عوامل مرگ پسرش انجام دهد.

در همین حال سخنگوی دولت اردن، گروه داعش را "اهریمنی" خوانده که باید بر آن غلبه کرد. او گفت برای غلبه بر گروه داعش، به تلاش‌های دسته‌جمعی اعضای ائتلاف به رهبری آمریکا نیاز است.

پدر معاذ کساسبه امروز خواهان ریشه‌کن کردن کامل گروه داعش شده است.

دولت اردن گفته است پاسخ بسیار شدیدی به قتل خلبان این کشور نشان خواهد داد. پدر کساسبه گفته است که تنها اعدام دو نفر کافی نیست.

یکی از اعدام شدگان، ساجده الریشاوی، تروریست زن عراقی بود که داعش خواهان آزادی او شده بود.

دولت اردن آمادگی خود را برای آزادی این جنگجو زن در قبال آزادی خلبان خود را اعلام کرده بود اما مشخص شده که گروه موسوم به داعش، خلبان اردنی را یک ماه پیش، سوم ژانویه امسال کشته است.

منبع: بی بی سی
نظرات بینندگان