arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۸۸۲۹
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۰۸ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۳

حمله آمریکا به داعش بدون مجوز کنگره ممنوع شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جان بوینر رییس مجلس نمایندگان امریکا روز پنجشنبه اظهار کرد: وی انتظار دارد باراک اوباما برای استفاده از نیروی نظامی علیه داعش به زودی در صدد کسب مجوز از کنگره بر آید.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، بوینر همچنین از دولت اوباما مصرانه خواست کمک به اردن را تسریع کند.

بوینر جمهوریخواه ارشد مجلس نمایندگان به خبرنگاران گفت :ˈ من انتظار دارم که ظرف روزهای آینده شاهد ارسال درخواست مجوز از سوی دولت به این مجلس باشم. آنگاه ما سلسله نشست هایی برای استماع نقطه نظرات و تداوم بحث در این مورد تشکیل خواهیم داد. ˈ

وی افزود: برای رییس جمهوری همچنین الزامی است که بیاید و این مسئله را با مردم مطرح کند و همچنین برای تصویب مجوز به کنگره کمک نماید.

دولت اوباما در ماه اوت سلسله حملات هوایی را علیه نیروهای داعش در عراق و سوریه انجام داد.

دولت امریکا این حملات را قانونی و مبتنی بر مجوزی می داند که در دوران ریاست جمهوری بوش برای جنگ عراق و مبارزه با القاعده و گروههای وابسته به آن صادر شده است.

ولی اوباما ماه گذشته در سخنرانی سالانه اش در مجلسین کنگره گفت: قانونگذاران باید یک قطعنامه رسمی را به عنوان مجوز استفاده از این نیرو از تصویب بگذارند چرا که به جهان نشان می دهد که ما در این ماموریت متحد هستیم.

پیشتر طی هفته جاری انتشار ویدئویی از سوی داعش که زنده در آتش سوختن یک خلبان اردنی را نشان می دهد، با محکومیت بین المللی روبه رو شد.

بوینر گفت: اردن یکی از قویترین متحدان ما در منطقه است. پیش از این کمک های زیادی در مسیر خود قرار گرفته ولی سرعت بخشیدن به این فرآیند و عبور آن از بوروکراسی موجود قطعا باعث خواهد شد تا این کمک ها درست در زمانی به اردنی ها برسد که سخت به آن نیاز دارند. و صادقانه بگویم، تمام کنگره از آن حمایت خواهد کرد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان