arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۸۸۵۲
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۰ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۳

فعال سیاسی: مذاکره با اقتصاد مقاومتی تناقض ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک فعال سیاسی با تاکید بر این‌که اقتصاد مقاومتی پاسخگوی تحریم‌های غرب است، اظهار کرد: اگر از اصول عدول نکنیم، مذاکرات هیچ تناقضی با اقتصاد مقاومتی ندارد.

محسن رفیق‌دوست با تاکید بر ضرورت هوشیاری مردم در مقابل تفرقه‌افکنی دشمنان، خاطرنشان کرد: من به عنوان فردی که در دوره ای که تحریم‌ها شدیدتر از امروز بود مسئول بودم، می‌گویم که در آن زمان، با وجود تحریم‌هایی که وجود داشت، با اتکا به خدا و دعای امام(ره) و هدایت‌های ایشان و همت جوانان حرکتی آغاز شد که طی آن جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی پیروز شد و امروز نیز به عنوان کشوری قدرتمند از نظر دفاعی مطرح است.

وی با تاکید بر این‌که رفع موانع تولید از سوی دولت تنها راه حل برون رفت کشور از وضعیت امروز در مقابل تحریم‌ها است اظهار کرد: چنان‌چه همه مردم ما به فکر تولید باشند و دولت نیز موانع بسیار زیادی که بر سر راه تولید وجود دارد را برطرف نماید کشور در مقابل تحریم‌ها مقاوم خواهد شد.

این فعال سیاسی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی با بیان این‌که «اقتصادی مقاومتی پاسخگوی تحریم‌های غرب است»، گفت: اقتصاد به معنای تولید از سوی خودمان است و این نیز بدان معناست که خودمان بکاریم و خودمان مصرف کنیم.

رفیق‌دوست با اشاره به تحریم اعمالی علیه ایران و کاهش قیمت نفت خاطرنشان کرد: امروز باید به جای چشم دوختن به دروازه‌ها چشمان خود را به فرمان رهبری بدوزیم و اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی را سامان دهیم.

وی با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور در طول 36 سال اخیر گفت: تنها راه عبور از تحریم‌ها چانه‌زنی با نامردهای دنیا نیست، بلکه باید با عزت و کرامت رفتار کنیم؛ چراکه خودمان آنچه را که می‌خواهیم می توانیم تولید کنیم.

این فعال سیاسی همچنین به مذاکرات دولت ایران با 1+5 اشاره کرد و با بیان این‌که «دولت در این زمینه خوب عمل می‌کند»، گفت: مذاکرات باید ادامه داشته باشد، اما نباید برای حل مشکلات به مذاکرات دل ببندیم، بلکه باید به ملت خود متکی باشیم.

رفیق‌دوست با اشاره به در تناقض نبودن مذاکره با اقتصاد مقاومتی، با تاکید بر این‌که قهر کردن و مذاکره نکردن اصلا اقدام شایسته‌ای نیست ادامه داد: دیپلمات‌ها باید مذاکره کنند و چنانچه روزی نیز مذاکرات تمام شد و تحریم‌ها برداشته شد هیچ تعارضی با اقدامی که ما امروز در راستای اقتصاد مقاوتی انجام می‌دهیم وجود نخواهد داشت.

وی با تاکید بر این‌که اگر از اصول عدول نکنیم مذاکرات هیچ تناقضی با اقتصاد مقاومتی ندارد، اظهار کرد: مذاکره اقدامی است که باید انجام شود و مشکلات موجود از سر راه برداشته شود. دولت نیز باید در کنار مذاکره با توجه به اقتصاد مقاومتی و فرمایشات مقام معظم رهبری با به بازی گرفتن مردم در مباحث اقتصادی نسبت به رفع موانع تولید موجود اقدام نماید.

این فعال سیاسی همچنین با بیان این‌که «اقتصاد مقاومتی تفاوت‌های بسیاری با اقتصاد ریاضتی دارد»، گفت:‌اقتصاد به معنای میانه روی و اعتدال است؛ یعنی اگر ما مقداری در داخل معتدل‌تر زندگی کنیم می‌توانیم به اقتصاد مقاومتی عمل کنیم و از این طریق کشور را از مرحله کنونی عبور دهیم.

رفیق‌دوست در پایان با اشاره به تاثیر و اهمیت انسجام داخلی در حل مشکلات داخلی اظهار کرد: همواره در راهپیمایی‌های مختلف به ویژه راهپیمایی روز 22 بهمن شاهد حضور همه اقشار مردم در صحنه هستیم و این موضوع نیز خود نشان از انسجام داخلی در کشور دارد. دولت باید هوشیار باشد و با قدردانی از مردم نگاه خود را برای حل مشکلات به سمت آن‌ها باز گرداند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان