arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۸۹۸۴
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۰ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۳

سران رژیم صهیونیستی: در صداقت نصرالله تردید نداریم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از تحلیل‌های سران رژیم‌صهیونیستی در محافل اطلاعاتی و سیاسی نوشت که سران این رژیم یاد گرفته‌اند که نصرالله فرد صادقی است و اگر حزب‌الله در هر جا مورد تعرض بگیرد، حتما پاسخ خواهد داد.

در چند سال گذشته، سران سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی آموخته‌اند که با سخنرانی‌های دبیر کل حزب‌الله لبنان «سید حسن نصرالله» با جدیت کامل برخورد کنند.

روزنامه هاآرتص با بیان مطلب فوق افزود: اما سران صهیونیست تعدادی از سخنان نصرالله را قلم گرفته‌اند و به عقیده آنها دفاعی و شامل تهدیدات توخالی بوده است اما با این حال، تصمیم‌گیرندگان در تل‌آویو، سخنان نصرالله را داده‌ای مهم برای تحلیل سیاست‌های حزب‌الله می‌دانند.

روزنامه هاآرتص این مطالب را به نقل از محافل سیاسی و امنیتی بلندپایه در تل‌آویو نقل کرد که «عاموس هارئیل» کارشناس مسائل نظامی‌اش در پایان دوره مسئولیت «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش تهیه کرده است.

این کارشناس مسائل نظامی رژیم صهیونیستی با اشاره به پاسخ حزب الله به عملیات «قنیطره»، درباره سیاست حزب الله در آینده نیز تاکید کرد که دبیر کل حزب الله سعی می‌کند معادله بازدارندگی را تثبیت کند. او در این زمینه بسیار روشن سخن گفت که هر گاه نیروهایش توسط رژیم صهیونیستی چه در لبنان یا سوریه هدف قرار بگیرند، به آن عملیات پاسخی قطعی خواهد داد.

این کارشناس نزدیک به محافل نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی گفت: ارتش رژیم صهیونیستی نمی‌تواند در برابر هر چیزی دفاع کند زیرا سازمانی مانند حزب الله همواره نقطه‌ای را برای عبور از همه موانع این رژیم پیدا خواهد کرد و در نتیجه می‌توان از سخنرانی اخیر نصرالله دریافت که حزب الله قادر به وارد کردن ضربه نظامی به  رژیم صهیونیستی است. این امر با وجود همه آمادگی‌های ارتش (رژیم صهیونیستی) صورت می‌گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: عملیات حزب الله در مزارع شبعا به صورت کاملا روشن نشان داد که حزب الله یک سازمان باانگیزه، با مهارت و زبردست است.

هارئیل با اشاره به عملیات اخیر حزب الله لبنان در مزارع شبعا و همچنین هدف قرار دادن یک گشتی ارتش رژیم صهیونیستی در اکتبر سال گذشته، مدعی شد که رژیم صهیونیستی و حزب الله در دوباره شعله ور ساختن آتش جنگ هیچ ابایی ندارند... زیرا دو طرف سلاح‌های خود را تا سطح بسیار زیادی از کمی و کیفی بهبود بخشیده‌اند.

وی با طرح این ادعا که مرزهای شمالی (فلسطین اشغالی) بعد از تحولات اخیر به روند طبیعی خود بازگشتند، به احتمال تصمیم گیری حزب الله و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به راه‌اندازی جنگی علیه رژیم صهیونیستی پرداخت و افزود: معادلات بازدارندگی بعد از تحولات اخیر (در مزارع شبعا) کاملا روشن شده است.

این کارشناس نظامی رژیم صهیونیستی در پایان به نقل از منابع امنیتی بلند پایه در تل‌‌آویو گفت: روزهای پایانی فرماندهی ژنرال گانتز قبل از اینکه ژنرال «گادی ایزنکوت» جانشین وی شود، متفاوت به نظرمی‌رسید زیرا رژیم صهیونیستی از راه افتادن عملیات پیش بینی نشده‌ای از سوی حزب الله یا جمهوری اسلامی ایران یا از طرف گردا‌ن‌های فلسطینی نگران بود. این عملیات ممکن بود اندکی قبل از تغییر فرماندهی کل ارتش با هدف ایجاد تنش میان نیروهای نظامی ارتش صورت بگیرند.
منبع: فارس
نظرات بینندگان