arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۹۰۴۷
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۶ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۳

حدود ۱۰۰ زن از آلمان به داعش پیوسته‌اند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک هفته نامه آلمانی با استناد به محافل امنیتی این کشور ازپیوستن حدود صد زن از آلمان به جبهه تروریست های داعش در مناطق بحرانی عراق و سوریه خبر داد.

 بر اساس گزارش‌های اعلام شده حدود ۱۰۰ زن از آلمان به گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق پیوسته‌اند.

به گزارش هفته نامه اشپیگل ظاهرا نه تنها مردهایی از آلمان برای شرکت در درگیری ها در عراق و سوریه در جبهه داعش به این مناطق سفر کرده اند بلکه حدود صد زن نیز به این گروه تروریستی پیوسته اند.

هفته نامه اشپیگل روز گذشته این خبر را با استناد به برخی محافل امنیتی نامشخص منتشر کرد. بر این اساس بسیاری از زنان شوهران خود را که می خواهند به جبهه داعش در عراق و سوریه بپیوندند همراهی می کنند. برخی نیز خود به تنهایی برای مبارزه در جبهه داعش راهی این مناطق بحرانی می شوند.

سازمان های امنیتی در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی مدتهاست درباره سفرهای روزافزون بخصوص جوانان به مناطق بحرانی در خاورمیانه و پیوستن آن ها به گروه تروریستی داعش ابراز نگرانی می کنند.

بر اساس آخرین اطلاعات وزارت کشور آلمان تا به حال حدود ۶۰۰ نفر از این کشور به مناطق بحرانی سفر کرده اند.

پدیده پیوستن زنان آلمانی به جبهه داعش مسئله جدیدی نیست. روز چهار شنبه دادستان مونیخ یک زن سی ساله را متهم به این مسئله کرد که در سال ۲۰۱۴ همراه با دو دختر خود به سوریه سفر کرده تا در آنجا به عنوان همسر دوم یک جهادی به یک سازمان افراط گرای تروریستی بپیوندد. این زن بعد از حدود پنج ماه به وطن برگشته و دستگیر شد.

بر اساس اطلاعات هفته نامه اشپیگل و بنا بر اطلاعات محافل امنیتی آلمان اکثر زنانی که برای پیوستن به جبهه داعش به عراق و سوریه سفر می کنند سن بین ۱۶ تا ۲۷ سال دارند.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان