arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۹۱۱۰
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۰۸ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۳

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا: ایرانی ها در مذاکرات از ما پیش افتاده اند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 جورج شولتز وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در کمیته سنای این کشور گفت: ایرانی ها تا همین حالا در مذاکرات از ما پیش افتاده اند.
 
روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای با اشاره به اظهار نظر برخی از سیاستمداران صاحب نام آمریکا از جمله هنری کیسینجر و جورج شولتز وزیران امورخارجه پیشین این کشور نسبت به هرگونه توافق هسته ای با ایران ابراز نگرانی کرد.
 
این روزنامه آمریکایی در مقاله ای با عنوان «نگرانی هایی که توافق هسته ای ایجاد کرده است» به باراک اوباما بابت نادیده گرفتن نظر مخالفان توافق هسته ای با ایران تاخته است.
 
واشنگتن پست با اشاره به اینکه هدف دولت امریکا در مذاکرات از بین بردن توانایی ایران برای غنی سازی اورانیوم بود، اما اکنون به نظر می رسد که همه چیز برای پذیرفتن هزاران سانتریفیوژ ایران آماده است سیاست های اوباما را برخلاف رویه معمول علیه ایران دانسته و پیش بینی کرده است که او در این راه حتی در بین دموکرات های کنگره نیز تنها خواهد ماند.
 
این روزنامه راست گرای آمریکایی اوباما را متهم کرده که به دنبال به دست آوردن هر توافقی با ایران بدون توجه به رای مساعد کنگره است و حتی می خواهد یک تنه تحریم هایی که در اصل توسط کنگره وضع شده اند را به نفع ایران تعلیق کند.
 
واشنگتن پست سپس به اظهار نظرهایی از سوی دو وزیر امورخارجه پیشین این کشور درباره ایران و توافق هسته ای اشاره کرده و نوشته است: هنری کیسینجر در جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا گفت، معتقد است مذاکرات هسته ای با ایران به بیراهه رفته است و در حالی که این مذاکرات ظاهرا به صورت چندجانبه ادامه دارد اما در واقع ˈبه مذاکرات دوجانبه ایˈ میان ایران و آمریکا آن هم ˈبر سر میزان توانایی هسته ای این کشور و نه برچیده شدن آنˈ تبدیل شده است.
 
این روزنامه با وارد کردن اتهاماتی تکراری به ایران از زبان جان مک کین سناتور جمهوریخواه کنگره از جمله دخالت در امور سایر کشورهای منطقه و گسترش هژمونی منطقه ای از جرج شولتز وزیر خارجه پیشین دیگر این کشور برای اثبات ادعای خود شاهد آورده و بیان کرده است: جرج شولتز، وزیر امور خارجه پیشین در کمیته سنا اقدامات تهاجمی منطقه ای ایران را برای مذاکرات ˈبسیار نگران کنندهˈ خوانده و گفته است ˈبه نظر من ایران تا همین حالا در مذاکرات از ما پیش افتاده است.ˈ
 
این روزنامه با انتقاد از اوباما نسبت به ادامه این رویه هشدار داده و پیش بینی کرده است که چنین اقدام یک طرفه ای از سوی او قوی ترین حامیان وی در کنگره را نیز منزوی خواهد کرد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان