arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۹۱۱۲
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۰۸ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۳

داعش ۱۶نفر را زنده سوزاند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

منابع خبری گزارش دادند که گروه تروریستی داعش ۱۶ تن از افراد سرشناس موصل را در منطقه الاصلاح واقع در مرکز شهر موصل به دلیل خوداری از بیعت با ˈابوبکر البغدادیˈ سرکرده داعش، زنده زنده در آتش سوزاند.

به گزارش خبرگزاری ˈکان نیوزˈ عراق، موفق حمید العزاوی دبیرکل جنبش افسران آزاد روز جمعه با اشاره به جنایات داعش گفت: آتش زدن افراد بیگناه پدیده تازه ای نیست و اهالی موصل نخستین کسانی بودند که در معرض چنین جنایتی از سوی تروریست های داعش قرار گرفتند.

وی با اشاره به شرایط مردم شهر موصل، افزود: مردم موصل در زندان بزرگی بسر می برند و از سوی تروریست ها مورد شکنجه قرار می گیرند.

وی گفت: برخی از مفتیان (تکفیری) موصل با پیوستن به داعش، شروع به تفسیر متون مذهبی بر اساس خواست و باب میل تروریست ها کردند.

وی افزود: آنچه در موصل جریان دارد مایه شرمساری است و مردم موصل به عنوان اسیر دست داعش به شمار می روند.

منابع خبری روز جمعه همچنین اعلام کرده بودند که گروه تروریستی داعش سه شهروند عراقی را به اتهام همکاری با نیروهای امنیتی، در استان الانبار زنده زنده سوزاند.

ˈشفق نیوزˈ به نقل از شاهدان عینی گفته بود، این افراد در منطقه ˈالدولابˈ از توابع شهرستان ˈهیتˈ در غرب الرمادی توسط داعش زنده زنده در آتش سوختند.

تروریست های داعش با ریختن بنزین بر روی این افراد، آنان را آتش زدند.

داعش هشدار داده است کسانی که اتهام جاسوسی شان ثابت شود، به سرنوشتی مشابه دچار خواهند شد.

داعش این افراد را به شیوه ˈمعاذ الکساسبهˈ خلبان اردنی در آتش سوزاند تا میان مردم ایجاد وحشت کند.

داعش سه عضو چینی خود را کشت

گروه تروریستی - تکفیری داعش سه عضو چینی خود را که قصد جدایی از این گروه را داشتند، اعدام کرد.

به گزارش ايرنا از پكن، روزنامه گلوبال تایمز روز جمعه در خبری اعلام کرد: این افراد از منطقه ترکستان شرقی هستند که از حضور خود در گروه داعش پشیمان شده بودند.

ترکستان شرقی، منطقه ای در شمال غربی چین است که دولت پکن اعتقاد دارد گروه های جدایی طلب در آن در پی تاسیس دولت مستقلی تحت همین نام هستند.

گلوبال تایمز همچنین یادآور شد که این سه تن پس از مدتها عضویت در این گروه، زمانی که قصد داشتند مخفیانه فرار کنند، دستگیر و کشته می شوند.

رویترز نیز پیشتر به نقل از یک مقام نظامی کرد که به نامش اشاره نکرد، این موضوع را تایید کرد و نوشت: یک شبه نظامی چینی در ماه سپتامبر توسط داعشی ها در سوریه بازداشت و اعدام شده است.

به گفته این مسئول کرد، عناصر داعش اواخر ماه دسامبر نیز دو تبعه چینی تندرو عضو این گروه را به همراه 11 تبعه کشورهای دیگر به اتهام خیانت و تلاش برای فرار و خروج از تشکیلات داعش سر بریدند.

این مقام نظامی به رویترز گفت که تمامی این نفرات به اتهام خیانت و تلاش برای فرار اعدام شده اند.

براساس گزارش رسانه های گروهی، تقریبا 300 نفر از اتباع کشور چین در حال جنگ در صفوف گروه تروریست - تکفیری داعش هستند.

بازتاب خبرهای مربوط به پیوستن صدها چینی به گروه های تروریستی در عراق و سوریه برای چین که همواره نگران افکار و اندیشه های افراط گرایان و سیاست های دوگانه غرب در قبال تروریسم بوده، به بروز نگرانی ‎هایی برای دولتمردان و اقشار مختلف مردم منجر شده است.

فعالیت گروه های افراطی در چین در دو سال اخیر بیش از 400 کشته و صدها زخمی داشت و دولت مرکزی چین تلاش های گسترده ای را برای مهار فعالیت این گروه ها که آنان را «تروریست» می نامد، بکار بسته است

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان