arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۹۲۰۳
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۶ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۳

هزینه درمان مستمری‌ بگیران تامین‌اجتماعی رایگان می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قائم مقام معاون درمان تامین اجتماعی گفت: هزینه درمان بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی رایگان می شود.

«مهدی درخشان» روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از طرح بازسازی و توسعه پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی بابل بیان کرد: بعد از طرح تحول نظام سلامت، بیمه شدگان تامین اجتماعی شش درصد هزینه درمان را پرداخت می کنند که این رقم به صفر کاهش می یابد.

وی بیان داشت: هم اکنون در مرحله انعقاد قرار داد با وزارت بهداشت و درمان برای اجرای طرح رایگان درمان برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی می باشیم.

وی اظهارداشت: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت 35 درصد هزینه درمان را بیمه شدگان پرداخت می کردند که بعد از این طرح به شش درصد کاهش یافته بود.

وی افزود: در دو سال اخیر اقدامات انجام شده در تامین اجتماعی برابری می کند با 10 سال کارکرد در دوره های گذشته که این نشان از توجه به گسترش خدمات بیمه در کشور است.

وی گفت: در سال گذشته تامین اجتماعی 113 هزار میلیارد ریال در بخش درمان هزینه کرده بود که این رقم در سال 93 به حدود 170 هزار میلیاردریال افزایش یافت.

درخشان بیان کرد: سیاست تامین اجتماعی براین است که بیماران جز رنج بیماری دغدغه دیگری نداشته باشند.

طرح بازسازی و توسعه پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی بابل امروز یکشنبه در مراسمی با حضور قائم مقام معاون درمان تامین اجتماعی و تنی چند از مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران در این مراسم ، اعتبار طرح بازسازی و توسعه پلی کلینیک تخصصی بابل را 27میلیاردو 500 میلیون ریال برشمرد.

«محمد خورشیدی» افزود: از این مبلغ، 20 میلیاردریال در بخش ساختمان و پنج میلیاردریال در حوزه تجهیزات پزشکی و دو میلیاردو 500 میلیون ریال برای تجهیزات اداری هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در 9 ماهه نخست امسال 300 هزار بیمار به پلی کلینیک تامین اجتماعی بابل مراجعه کردند؛ گفت: شهرستان بابل حدود 240 هزار بیمه شده تامین اجتماعی دارد که تجهیز این پلی کلینیک یک ضرورت بود.

شهرستان بابل در استان مازندران حدود 511 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان