arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۹۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۲۰ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۳

عسگر اولادی: فرصت‌طلبان در دولت گذشته زدند و بردند و خوردند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اسدالله عسگر اولادی گفت :فرصت طلبان در دولت گذشته زدند و بردند و خوردند.

دولت گذشته زمینه ساز رانت و بروز فرصت طلبان نوظهور در عرصه اقتصادی کشور شد و امروز تنها نهادی که می تواند سهم مردم و اقتصاد را بگیرد قوه قضاییه است، زیرا مردم نمی توانند به تنهایی وارد عمل شوند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: دولت گذشته زمینه ساز رانت و ظهور و بروز فرصت طلبان نوظهور در عرصه اقتصادی کشور شد.

اسدالله عسگر اولادی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در خصوص بررسی چگونگی ظهور و بروز رانت خواران و افرادی که از منافذ موجود در دولت سابق به ثروت رسیده اند، گفت: این فرصت طلبان با شرایطی که برای شان مهیا شد، به قول معروف زدند و بردند و خوردند.

وی با بیان اینکه سهم تولید به جیب این فرصت طلبان رفت،درباره ضرورت پرداخت سهم اقتصاد کشور از سوی این طبقه نوظهور تصریح کرد:حق مردم به گونه ای نیست که بتوان آن را مستقیم از آنها گرفت، خودشان هم توانایی این کار را ندارند و تنها نهادی که مسئول گرفتن حق مردم است، قوه قضاییه است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین ادامه داد: البته گفتنی است که خیلی از این افراد گیر افتادند و عده ای هم فرار کردند. انتظار می رود قوه قضاییه در برابر افرادی که گیر کرده اند، جدیت به خرج داده و حق مردم را از این افراد بگیرد.

وی گفت: دولت گذشته زمینه ساز رانت و بروز فرصت طلبان نوظهور در عرصه اقتصادی کشور شد و بخشی از پول نفت و سهم تولید دراختیار این افراد گذاشته شد به گونه ای که یک شبه به ثروت های هنگفتی دست یافتند و امروز تنها نهادی که می تواند سهم مردم و اقتصاد را بگیرد قوه قضاییه است، زیرا مردم نمی توانند به تنهایی وارد عمل شوند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین عنوان کرد: درحال حاضر همچنان فساد وجود داشته و درحال انجام است، وقتی به افرادی نظاره می کنید که ارتباطاتی دارند، متاسفانه مشاهده می شود که دستی در آتش داشته و از رانت استفاده می کنند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با تاکید بر این مسئله که قوه قضاییه هم مایل به برخورد با این مفاسد است، گفت: اما متاسفانه به حدی در قوانین پیچیدگی وجود دارد که در بعضی از موارد، از دست قاضی هم کاری ساخته نیست، از سوی دیگر هم تا حدودی فشارهای مختلف مانند تلفن های شبانه فلان وزیر و فلان وکیل، روند کار را به نوبه خود سخت می کند.

وی گفت: نباید افراد به این دلیل که یک روز در کشور مسئولیتی داشته اند، مورد اغماض قرار گیرند که اگر این اتفاق بیافتد دیگر هیچ مسوولی جرأت رفتن به این سمت را پیدا نخواهد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه تا به امروز چند رشوه خوار شلاق خورد ه اند؟ چند اختلاس گر اعدام شده اند؟ ادامه داد: متاسفانه شاهد هستیم که این اتفاق ها آنگونه که انتظار داشتیم،صورت نگرفته و مسیر کماکان برای بروز فساد باز است. به عقیده بنده تنها راه مقابله با این مسیر، قاطعیت قوه قضاییه است. هنگامی که قوه قضاییه جرمی را تشخیص داد، باید بتواند بدون اغماض با آن برخورد کند تا رفته رفته جلوی وقوع جرم و فساد گرفته شود.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان