arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۹۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۰ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۳

آغاز راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در کشورهای خارجی محل حضور سفرا و میهمانان باشند.
آغاز راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشور

راهپیمایی 22 بهمن سال 1393 همراه با جشن بیست و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور عزیزمان ایران آغاز شد.

زنگ آغاز این راهپیمایی به صورت رسمی از ساعت 10 صبح زده خواهد شد، اما راهپیمایی از ساعاتی پیش با حضور مردم در مسیرهای تعیین شده، آغاز شده است.

امسال همزمان در هزار بخش، شهر و شهرستان و 50 هزار روستای کشور شهروندان عزیز مراسم گرامیداشت روز پیروزی انقلاب اسلام را برگزار می‌کنند و در تهران نیز شهروندان تهرانی از ساعت 9 صبح از مسیرهای ده‌گانه به سوی میدان آزادی حرکت کرده‌اند.

این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز و با حضور خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان و مردم همیشه در صحنه و همچنین مسئولین لشکری و کشوری، سفرا، کارداران و وابستگان نظامی کشورهای خارجی مقیم و مهمانان خارجی و تعدادی از علما و شخصیت‌های فرهیخته فرهنگی و سیاسی کشورهای اسلامی در تهران همزمان با سایر نقاط کشورمان برگزار خواهد شد.

امسال گروه‌های زیادی در رشته‌های هنری و فرهنگی برای برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب به 800 نمایندگی در 60 کشور جهان اعزام شده‌اند تا امروز تمامی خانه‌های فرهنگ و سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در کشورهای خارجی محل حضور سفرا و میهمانان باشند.

بیش از 400 مهمان خارجی از بیش از 30 کشور جهان به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در تهران حضور یافته‌اند؛ امسال 85 مهمان از 23 کشور اروپایی و بیش از 310 مهمان از دیگر کشورهای جهان مهمان کشورمان در دهه فجر انقلاب اسلامی بوده‌اند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان