arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۹۶۷۵
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۰۰ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۳

دایی:مصاحبه علیه درخشان چیزی عوض می‌کند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرمربي پيشين تيم فوتبال پرسپوليس معتقد است که اگر عليه سرمربي فعلي اين تيم مصاحبه کند، چيزي تغيير نخواهد کرد.
 
علی دایی جزو بازیکنانی است که اکنون همراه با تیم ملی 98 راهی کرمانشاه شده تا در یک بازی خیریه به سود کودکان مبتلا به سرطان به میدان برود. به گزارش تسنیم، وی گفت‌وگویی در این خصوص انجام داده که صحبت‌های او را در زیر می‌خوانید:

* بار دیگر قرار است در قالب تیم ملی 98 به میدان بروید. در این باره صحبت کنید.
کمک به همنوعان وظیفه ماست و حضور من در این مسابقه هم به خاطر کمک به کودکان مبتلا به سرطان است. ضمن اینکه دوست داشتم با سفر به کرمانشاه لطف همیشگی مردم این دیار را پاسخگو باشم. در این بین مهندس یزدانی که از دوستان بسیار خوبم است هم در دعوت من نقش داشت و نمی‌توانستم به او جواب رد بدهم. حضور در اینگونه فضاها به ما یاد می‌دهد که نباید خود را دور از مردم بدانیم.

* در یک برنامه دیگر به جام اسطوره‌ها در مسکو دعوت شده‌اید. در خصوص این مسئله چه نظری دارید؟
در روسیه من نماینده ایران هستم. حضورم به عنوان یک فرد حقیقی به نام علی دایی نیست و امیدوارم نماینده خوبی برای کشورم باشم.

* القاب جالبی هم برای شما از سوی برگزارکنندگان تورنمنت اسطوره‌ها اعلام شده بود. موتور گلزنی، فاتح دروازه‌ها و ...
گفتم که به این سفر به چشم یک سفر شخصی نگاه نمی‌کنم و این القاب هم نظر لطف برگزارکنندگان است.

* اوضاع پرسپولیس هم این روزها اصلاً خوب نیست.
در مورد پرسپولیس حرفی ندارم.
 
* اما شاید در این شرایط که حمید درخشان زیر منگنه فشار اکثر پیشکسوتان و هواداران است خیلی‌ها انتظار داشتند شما به تلافی مصاحبه‌های اول فصل او، علیه این مربی جبهه بگیرید.
اگر کسی آن موقع حرفی زده نظرش را گفته و مردم هم بهترین قاضی هستند. من که دور از گود هستم دوست ندارم با مصاحبه برای تیمی که از ته دل آن دوست دارم، حاشیه بسازم. الان مصاحبه کنم چه اتفاقی می‌افتد؟ چیزی تغییر می‌کند؟ پس بهترین راه سکوت است تا به مشکلات این تیم دامن نزنم.

* اگر شما در باشگاه پرسپولیس تصمیم گیرنده بودید درباره کادرفنی در این شرایط چه تصمیمی می‌گرفتید؟
فعلاً که تصیم‌گیرنده نیستم. من می‌گویم درباره پرسپولیس حرفی ندارم شما دوباره سؤال می‌پرسید.

* حداقل به عنوان یک چهره ورزشی و نه سرمربی قبلی پرسپولیس که می‌توانید اظهارنظر کنید.
من موفقیت را در ثبات می‌بینم. به ذوب‌آهن نگاه کنید. به یحیی اعتماد کردند و مزد آن را هم گرفتند.

* یعنی معتقدید درخشان باید بماند؟
ببینید ما یک ایراد بزرگی که داریم این است که همیشه می‌دانیم چه چیزی را نمی‌خواهیم اما نمی‌دانیم چه چیزی را می‌خواهیم. به همین دلیل همواره در آزمون و خطا هستیم. رفت‌وآمد مربی باید بر اساس یک مطالعه و بررسی کامل باشد و من با عزل و نصب‌های بی‌برنامه و بی‌هدف مخالفم. اگر برنامه محور باشیم نه کسی بی دلیل سرمربی می‌شود نه کسی بی دلیل عزل می‌شود. در این شرایط پرسپولیس به آرامش نیاز دارد و من از هواداران عزیز می‌خواهم به دور از حاشیه تیم‌شان را حمایت کنند. آدم‌ها مهم نیستند اما ناکامی پرسپولیس در تاریخ می‌ماند.

* چند دوره قبل وقتی پرسپولیس با شما 5 بازی پیاپی نتیجه نگرفت، استعفا دادید. استعفا هم می‌تواند در این شرایط کارگشا باشد؟
چرا اصرار دارید من درباره تیمی که از درون آن بی‌خبرم تحلیل و تفسیر داشته باشم؟ پرسپولیس باید به خاطر هواداران موفق باشد و اگر سکوت علی دایی به این موفقیت کمک می‌کند، اجازه بدهید نظری نداشته باشم.

* ولی اکثر پیشکسوتان نظرشان را می‌گویند.
هر کس روشی دارد. آنها هم دلسوز تیم هستند و حتماً می‌دانند با نظرات‌شان می‌توانند به تیم کمک کنند. من راه کمک را در سکوت خودم می‌بینم. نمی‌توانم مثل کسانی باشم که برای تخریب من و تیمم در برنامه‌های طنز شبکه نسیم و برنامه آشپزی هم می‌رفتند مصاحبه می‌کردند. گذر زمان قاضی خوبی است و همه چیز را برملا می‌کند.

* حالا که موضع‌تان درباره پرسپولیس سکوت است از تراکتورسازی حرف بزنید. قرار است به تبریز بروید؟
خیر. برای تیم خوب تراکتورسازی و هواداران پرشور آن آرزوی موفقیت دارم و به رسول هم خسته نباشید می‌گویم. فوتبال از این رفت‌وآمدها زیاد دارد و برادرانه به او می‌گویم همیشه گذشته را فراموش کند. راه آینده هنوز باز است و او می‌تواند به جایگاه خوبی در مربیگری برسد.

* بحث بودن و نبودن کی‌روش نیز همچنان مطرح است. در این باره چه نظری دارید؟
من قبلاً نظرم را گفته‌ام. برای یکبار هم که شده بیاییم برنامه محور باشیم و به مربی فرصت بدهیم کارش را انجام دهد.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان