arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۹۸۷۶
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۳ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۳

برگزاری مراسم 22 بهمن در پایتخت کره شمالی/ تقدیر وزیر خارجه کره شمالی از ملت ایران

مراسم سالگرد 22 بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت ایران در پایتخت کره شمالی برگزار شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر امور خارجه کره شمالی با حضور در این مراسم گفت که تلاش و مقاومت مردم ایران در برابر فشارهای غرب و قدرت های متخاصم مثال زدنی و قابل تقدیر است.

به گزارش ایرنا، «ری سو یانگ» که در مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در پیونگ یانگ سخن می گفت، افزود: در طی 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، دولت و ملت ایران تمام توان خود را برای صیانت از حاکمیت، توسعه کشور و افزایش رفاه عمومی بکار بستند که در نوع خود قابل توجه است.

وی ادامه داد: مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران در طول این مدت به خوبی و با قدرت هر چه تمامتر در مقابل همه نوع مشکلات و دخالت قدرتهای متخاصم ایستادند و از دستاوردهای انقلاب خود دفاع کردند.

وزیر امور خارجه کره شمالی تصریح کرد: بسیار خرسندم از اینکه می بینم جمهوری اسلامی ایران و مردم آن تحت رهبری آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهوری، به موفقیت های چشمگیری در عرصه های مختلف دست یافته است.

ری سو یانگ تامین امنیت منطقه ای را یکی از دستاوردها مهم انقلاب اسلامی ایران برشمرد و کسب موفقیت های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و... را مرهون اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی دانست.

وزیر امور خارجه کره شمالی همچنین برخورداری کشورمان از انرژی صلح آمیز هسته ای و دفاع از منافع کشورهای در حال توسعه از سوی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس جنبش غیرمتعهدها را مورد ستایش قرار داد.

وی همچنین بر گسترش روابط و همبستگی میان دو کشور ایران و کره شمالی تاکید کرد و توسعه و تداوم بیشتر آن را خواستار شد.

وزیر امور خارجه کره شمالی یادآور شد: پیونگ یانگ همچون گذشته مایل به توسعه مناسبات و تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران است و بر توسعه آن تاکید دارد.

«منصور چاووشی» سفیر ایران در کره شمالی نیز ضمن خیرمقدم به میهمان شرکت کننده در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تحولات سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را برای حاضران تشریح کرد.

وی همچنین گزارشی کوتاه از روند مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1 +5 را برشمرد و به بررسی روابط و همکاریهای دوجانبه دو کشور ایران و کره شمالی پرداخت.

به گزارش ایرنا، در مراسم سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در محل سفارت ایران در پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی برگزار شد، جمع کثیری از سفرا، کارداران، وابستگان نظامی کشورهای مستقر در پیونگ یانگ و نیز تعداد قابل توجهی از اندیشمندان و چهره های سیاسی و فرهنگی کره شمالی حضور داشتند.

علاوه بر «ری سوی یانگ» وزیر امور خارجه کره شمالی، «جونگ یانگ سو» وزیر کار، «پاک گون گوانگ» معاون مدیرکل بین الملل حزب کارگر (حزب حاکم)، «ری میونگ سان» معاون وزیر اقتصاد خارجی ، «گوگیل سون» معاون وزارت نفت»، «سو هو وان» معاون کمیته ارتباطات فرهنگی دولت جمهوری خلق کره (کره شمالی)؛ میهمانان ویژه این مراسم بودند.
نظرات بینندگان