arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۹۹۶۱
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۱ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۳

از واگذاری پرسپولیس و استقلال چه خبر؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون حقوقی وزارت ورزش و جوانان می‌گوید این وزارتخانه درخواست کرده است پول خرید استقلال و پرسپولیس به این وزارتخانه تعلق بگیرد. خادم همچنین می‌گوید هرچه به صلاح پرسپولیس بوده انجام داده است.

امیررضا خادم درباره آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با بیان مطالب فوق اظهار کرد: امیدوارم این دو باشگاه بعد از واگذاری سامان بگیرند و الگوی مناسبی باشند برای خصوصی سازی در ورزش. در حال حاضر تمام کارها روی روال است و سازمان خصوصی سازی هم بر اساس آگهی که منتشر کرد، کارها را جلو می‌برد.
 
وی در خصوص اینکه آیا مبلغ واگذاری استقلال و پرسپولیس (هرکدام 290 میلیارد و در مجموع 580 میلیارد تومان) به وزارت ورزش تعلق خواهد گرفت یا خیر، گفت: متاسفانه خیر. این پول به خزانه دولت می‌رود. ما درخواست کردیم این پول در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار بگیرد تا طرح‌های نیمه تمام را کامل کنیم. با این حساب چیزی در اختیار وزارت ورزش قرار نمی‌گیرد مگر بخشی که کمیته تسویه برای تسویه بدهی‌های چند 10 میلیاردی پرداخت خواهد کرد.
 
معاون وزیر ورزش در ادامه تصریح کرد: کل بدهی‌های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گردن دولت است. در واقع خریداران، دو باشگاه صفر کیلومتر را تحویل خواهند گرفت.
 
خادم در بخش دیگری از صحبت‌هایش با رادیو ورزش درباره تصمیماتش برای باشگاه پرسپولیس و اینکه انتقادات زیادی از این تصمیمات می‌شود، تاکید کرد: تمام افتخار من و امثال من این است که با کاری که در گذشته انجام داده‌ایم، رضایت مردم را جلب کرده‌ایم ولی بعضی چیزها را می‌شنوم که بعضی‌ها می‌گویند خادم کار را طوری مدیریت کرد که استقلال موفق باشد ولی پرسپولیس موفق نباشد. ما افتخار و محبتمان را ذره ذره جمع کردیم ولی بعضی صحبت‌ها واقعا غیر منطقی است.
 
وی افزود: امیدوارم بحث واگذاری دو باشگاه زودتر انجام بگیرد. احتمالا اگر خریداران جدید هم با مشکل مواجه شوند، بعضی‌ها می‌گویند فلانی (خادم) عامل این مشکلات است. امیدوارم واگذاری طوری باشد که دیگر پشت سرمان حرف نباشد!
 
خادم تصریح کرد: باید در یک فرصت مناسب و فارغ از احساسات در اینباره صحبت شود. من کم لطفی‌های زیادی را می‌بینم و می‌شنوم ولی به هر حال «پایم را داخل آب گذاشته‌ام و باید خیس شوم».
 
معاون وزیر ورزش در پایان در پاسخ به این سئوال که «آیا از تصمیماتی که برای پرسپولیس گرفته، پشیمان است یا خیر؟» گفت: باید بگویم تصویم این است که هر چه به صلاح پرسپولیس بود انجام دادیم. در هر دو باشگاه بخصوص پرسپولیس مسائل لاینحل و سنگینی وجود داشت بخصوص بحث بدهی‌ها، اعتصاب‌ها و غیره. ما غیر از این کار دیگری نمی‌توانستیم انجام بدهیم. حتی آنهایی که مدام انتقاد می‌کنند، راهکاری به ما ندادند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان