arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۰۱۵۹
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۷ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۳

بیانیه ستاد حقوق بشر در محکومیت قتل سه دانشجوی مسلمان در آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 ستاد حقوق بشر با صدور بیانیه ای، قتل سه دانشجوی مسلمان در آمریکا را محکوم کرد و در خصوص ادامه سیاست های تبعیض آمیز و اسلام هراسانه دولت های غربی هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، به دنبال قتل سه دانشجوی جوان مسلمان توسط یک مهاجم افراطی در آمریکا، ستاد حقوق بشر ضمن محکومیت و ابراز تاسف شدید از این حادثه غم انگیز و ابراز همدردی با خانواده قربانیان، بیانیه ای را به شرح زیر صادر کرد:

بسمه تعالی

قتل فجیع سه دانشجوی جوان مسلمان در آمریکا حادثه ای منفرد و مجزا نیست که صرفاً یک جنایت اتفاقی به حساب بیاید و با اعلام انزجار، مسئولیت دولتمردان آمریکا تمام شود بلکه محصول سیاست دامن زدن به تنفر مذهبی و قومی و نژادی و بخصوص اسلام هراسی است که به نحوه وسیع توسط سیاستمداران و دولتمردان آن کشور و سایر دول غربی اعمال می شود و رسانه های این کشورها نیز در وسعت کم نظیری به آن دامن می زنند. لذا توجه دولتمردان آمریکا را به تعهدات سنگین بین المللی که در زمینه دوری و جلوگیری از هرگونه اقدام تحریک آمیز و تنفر برانگیز نسبت به ادیان و اقوام دارند جلب می نمائیم و نادیده گرفتن این تعهدات جنایت در حق بشریت محسوب می شود و قابل پیگیری بین المللی است.

دولت آمریکا رسانه های آن کشور را نیز به وظایف قانونی که در این زمینه دارند توجه دهد، زیرا بر اساس قوانین آن کشور و مقررات بین المللی مصرح در اسناد حقوق بشر هیچ رسانه حق انتشار مطالب برانگیزنده تنفر قومی و مذهبی را ندارد و اصل آزادی بیان در تمام اسناد بین المللی با این اقدامات خلاف تناسب و سازگاری ندارد. متاسفانه در حادثه اخیر پاریس، که خود محصول سیاست استفاده از اهرم تروریسم دول غربی بود و می بایست باعث توجه و تنبه دولتمردان غربی در تولید، پرورش و تجهیز نظامی تروریست های مرتکب آن جنایت و بسیاری دیگر از جنایات مشابه شود، خود با ترفند فریبکارانه به موجی قوی برای اسلام هراسی و دامن زدن به تنفّر مذهبی تبدیل شد! و شعار "دفاع ازآزادی بیان" که مورد قبول همه است پوششی شد برای سیاست تروریسم دولتی معاصر غربی که مخالف همه مقررات و تعهدات نرم‌های اخلاقی جهانی است!

ستاد حقوق بشر، روند کنونی تنفر و تبعیض را که در دموکراسی های غربی به یک سیاست رایج تبدیل شده است و با اهرم رسانه ای تطهیر می شوند، روند بسیار خطرناکی برای صلح و امنیت بین المللی می داند و به دولت آمریکا و دولتهای اروپایی درخصوص آثار و نتایج سنگین ادامه این سیاست ها و عدم توجه به تعهدات روشن بین المللی هشدار می دهد.
نظرات بینندگان