arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۰۲۷۶
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۴ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۳
خبر خوش دولت به زنان کارمند

زنان مجرد هم «حق عائله‌مندی» می‌گیرند+سند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سایت صبحانه نوشت: براساس ابلاغیه روزهای اخیر خزانه‌داری کل کشور به تعدادی از دستگاه‌های اجرایی تاکید شده است که پرداخت حق عائله مندی به کارکنان زن فاقد همسر بلامانع است.

بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان زن شاغل و بازنشسته و وظیفه بگیر مشمول این قانون که دارای همسر نبوده و یا همسر آنان معلول و یا از کارافتاده کلی می‌ باشد و یا خود به تنهایی متکفل مخارج فرزندان هستند از مزایای کمک هزینه عائله ‌مندی بهره ‌مند می‌ شوند.

اما یکی از مشکلاتی که در تفسیر این قانون در دستگاههای اجرایی وجود داشت این بود که برخی ادارات با اشاره به کلمه عائله مندی و ذکر زنان بدون همسر، این موضوع را به زنانی که همسر خود را به هر دلیلی از دست داده اند و فاقد شوهر هستند نسبت می دادند نه زنان مجرد و لذا از پرداخت حق عائله مندی به زنان مجرد اجتناب می کردند.

زنان مجرد هم «حق عائله‌مندی» می‌گیرند+سند

اما با پیگیری برخی مسئولان و استعلام های صورت گرفته، بالاخره مجوز رسمی پرداخت این حق به همه زنان کارمند صادر شده است. بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر خزانه داری کل کشور به تعدادی از دستگاههای اجرایی که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، تاکید شده است که پرداخت حق عائله مندی به کارکنان زن فاقد همسر بلامانع است.

در این بخشنامه تاکید شده است که زنانی مشمول مزایای یاد شده می باشند که ازدواج نکرده اند یا ازدواج کرده اند و از همسر خود جدا شده اند لذا با توجه به حکم هیات عمومی دیوان عدالت اداری، همه زنان مذکور از این کمک هزینه عائله مندی برخوردار خواهند بود.
نظرات بینندگان