arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۰۵۴۵
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۱ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۳

حفظ عفت در ازای از دست دادن جان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مادر 47 ساله نکایی برای حفظ عفت به شرط از دست دادن جان سه ماه است که چشم از دیدن فرزندش فروبسته چهار روز است که در کما به‌سر می‌برد.

به گزارش فارس، خبر به کما رفتن زن 47 ساله نکایی برای نجات خویش از دست یک متجاوز به عنف راهی بود که مرا بخش (آی سی یو) بیمارستان امیر مازندرانی ساری کشاند.

نگاه‌ ملاقات کنندگان به آن سوی شیشه دوخته شده بود، دختری با نگاه محزون فقط اشک می‌ریخت، قرآن در دستش، زیر لب آیه به آیه تلاوت می‌کرد و با نگاهی غمبار به آن طرف شیشه توجه همه را به خود جلب می‌کرد.

زمزمه‌ها زیاد بود، در کنار همراه‌هان بیماران بخش «آی سی یو» قرار گرفتم. سر صحبت را باز کردم تا پیگیر سوژه خبری خودم شوم.

«ف» دختر خانم «م» اهل نکا، رمقی برای صحبت نداشت از دور دیدن مادری که روی تخت بیمارستانی بدون تحرک بستری بود را به دقایقی گفت‎وگو با من ترجیح می‌داد.

سایر بستگان را به من معرفی کرد تا به‌طور کامل به شرح وقایع بپردازند.

رضا که خود را همسر خواهر خانم «م» معرفی کرد پاسخگوی سئوالات من شد، او به شرح واقعه پرداخت و گفت؛ خانم «م» در تاریخ 24 آذر ماه ساعت هشت صبح هنگامی که برای رفتن به محل کار نکا را به مقصد ساری ترک می‌کرد در مسیر (سه راه زاغمرز) که خودروهای خطی و غیرخطی مسافران را جابه‌جا می‌کردند جوانی با خودروی پژو نقره‌ای رنگ ایستاد تا مسافر خود را تکمیل کند که این خانم هم از مسافران ساری بود و سوار شد در همین هنگام راننده مسیر مورد نظر خود را میدان خزر ساری اعلام کرد این راننده با همین یک مسافر مسیر را به سمت ساری؛ نکا را ترک کرد.

این خانم متوجه شد که قبل از رسیدن به پلیس راه  ماشین به مسیر دیگری منحرف شده و به راننده هشدار داد که چرا مسیر را اشتباه رفت و راننده با اعلام اینکه گواهینامه ندارم و پلیس راه جلوی مرا می‌گیرد بحث را عوض کرد اما خانم «م» همچنان معترض بود و حتی با خواهش و تمنا از راننده خواست که پیاده شود حتی به او می‌گفت اگر پول اضافه‌ای می‌خواهی حاضرم پرداخت کنم تا پیاده شوم اما راننده گوشش بدهکار نبود فقط می‌گفت تا یک ساعت دیگر به مقصد می‌رسیم و با سرعت مسیر را به مقصد شوم خود طی می‌کرد و در همین جر و بحث و درگیری خانم از ماشین به بیرون پرت می‌شود و راننده در همان مسیر انحرافی با سرعت راه خود را ادامه می‌داد.

نجات جان این مسافر برایش مهم نبود اما این مادر پاکدامن تحمل شنیدن سخنان راننده و پذیرفتن ذلت را نداشت.

وی با اعلام اینکه خانم «م» از طریق باغبانی که در آن مسیر انحرافی تردد می‌کرد پیدا شد و با دفترچه تلفنی که این خانم به همراه داشت به  بستگانش اطلاع داد، گفت: خانم «م» سه ماه در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری بستری بود علیرغم آسیب‌های جدی که به او وارد شد توانست با همراهانش ارتباط برقرار کند و حتی با صحبت‌هایش راننده را چهره‌شناسی کرد.

وی افزود: خانم «م» در تعریف وقایع آن حادثه می‌گفت؛ «همان موقع که از ماشین پرت شدم با تمام قوا تلاش کردم که روی پاهای خود بایستم تا در زمان مشخص به محل کار که در شهرک صنعتی ساری بود برسم اما قادر به حرکت نبودم».

همراه این بیمار با بیان اینکه از راننده شکایت رسمی شده است و پرونده در دستگاه قضایی در حال بررسی است، تصریح کرد: «ی» متولد سال 1370 اهل یکی از روستاهای ساری است که دارای پرونده‌های متعددی در زمینه زورگیری، سرقت و تعرض به نوامیس است و در حال حاضر در زندان به‌سر می‌برد.

وی ادامه داد: در حال حاضر چهار روز است که این مادر پاکدامن و فداکار به کما رفته و در بخش (آی سی یو) بیمارستان بستری است و پزشک معلاجش وضعیت جسمی، کلیوی، کبد، ضریب هوشی و تنفس را مناسب نمی‌داند.

خانواده این خانم که برای حفظ عفت زنانه و مادرانه جان خود را فدا کرد از مسئولان امر خواستند تا نظارت بیشتری در مسیرهای پر تردد داشته باشند و نقل و انتقال مسافران را افراد مورد تایید پایانه با مجوز از دستگاه اجرایی متولی بر عهده بگیرند.
نظرات بینندگان