arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۰۶۵۹
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۲۲ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۳

آغاز اکران فيلم محمد (ص) حداکثر تا4ماه آينده

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خراسان نوشت:

3 سال پيش در اوج خبرها و حرف و حديث ها درباره ساخت بزرگترين پروژه سينمايي کشور براي پيامبر مهرباني ها، مجيد مجيدي کارگردان اين فيلم تحسين شده به مشهد آمد تا رخصت ساخت اين پروژه را از امام مهرباني ها بگيرد. حالا 3 سال گذشته و درختي که مجيدي سال ها پيش کاشته بود به بار نشسته و پروژه عظيم سينمايي محمد (ص) آماده اکران شده است؛ پروژه اي که اين روزها از آن بسيار شنيده ايد و براي به تماشا نشستن آن لحظه شماري مي کنيد. مجيد مجيدي هم به بهانه آماده شدن فيلم سينمايي محمد (ص) دوشنبه دوباره به مشهد آمد تا هم اکراني ويژه براي خادمان بارگاه منور رضوي داشته باشد و هم فيلمش را به امام علي بن موسي الرضا (ع) تقديم کند و آغاز راه پر فراز و نشيب اکران اين فيلم را با اين اقدام برکت دهد. به بهانه حضور مجيدي در مشهد با او به گفت و گو نشستيم.

قطره اي از اقيانوس بي کران رحمة للعالمين

«هيچ ادعايي ندارم اما اين فيلم قطره اي بود از اقيانوس بي کران مهرباني هاي رحمة للعالمين» اين شروع صحبت مجيد مجيدي است که اين گونه ادامه مي دهد: «اميدوارم اکران فيلم سينمايي محمد (ص) شروع حرکت درستي در ترويج اسلام ناب محمدي در جهان باشد و بتواند در ادامه حرکت هم موثر باشد.»مجيدي درباره حضورش در مشهد و تقديم فيلم سينمايي محمد (ص) به امام رضا (ع) نيز چنين مي گويد: زماني که مي خواستم کار را شروع کنم به مشهد آمدم و از امام رضا (ع) اجازه گرفتم و خواستم که در اين راه ياري ام کند، حالا هم که کار به نتيجه رسيده است خواستم که اين پروژه بزرگ را به صاحب آن تقديم کنم تا برکتي باشد براي اثرگذاري گسترده آن.

آغاز اکران از 4 ماه آينده

کارگردان فيلم تحسين شده محمد (ص) سپس در پاسخ به دغدغه تمام علاقه مندان به تماشاي آن، از آغاز اکران فيلم سينمايي محمد (ص) از حداکثر 4 ماه آينده خبر مي دهد و در توضيح آن مي گويد: مراحل فني فيلم هنوز تکميل نشده است، مواردي از کارهاي مربوط به حوزه هاي فني فيلم همچون تصحيح رنگ باقي مانده است که اميدواريم ظرف مدت 20 روز تا يک ماه آينده به اتمام برسد که در اين صورت همزمان با شروع اکران خارجي زمينه اکران فيلم در کشور را هم ظرف مدت 3 تا 4 ماه آينده فراهم مي کنيم.

نگاه مخاطب خارجي به فيلم محمد (ص)

در ادامه از مجيدي درباره ميزان اقبال مخاطب خارجي که گويا در اين فيلم هدف اصلي براي اثرگذاري تعيين شده است سوال مي کنم که اين چنين پاسخ مي دهد: «ما تمام تلاش مان را کرديم و اميدوارم که اين فيلم تاثير حداکثري بر مخاطب خارجي نيز داشته باشد چرا که فيلم محمد (ص) با فطرت انسان ها ارتباط برقرار مي کند و بر آن تاثير مي گذارد.»

افتتاحيه فيلم با حضور تمام عوامل

کارگردان محمد (ص) در ادامه اين خبر را هم مي‌دهد که با آماده شدن کار براي اکران داخلي و جهاني مراسم افتتاحيه فيلم با حضور تمام عوامل داخلي و خارجي در تهران برگزار خواهد شد.

براي فيلم دعا کنيد

مجيد مجيدي همچنين شامگاه دوشنبه در مراسم اکران فيلم سينمايي محمد (ص) در پرديس سينمايي هويزه مشهد و تقديم آن به امام رضا (ع) در سخنان کوتاهي از خاطرات خود در طول سال ها فعاليت روي اين فيلم گفت. او خطاب به خادمان بارگاه امام علي بن موسي الرضا (ع) که مخاطب اين اکران ويژه بودند گفت: براي موفقيت اين فيلم دعا کنيد چرا که اين فيلم در عرصه جهاني شرايط سختي را خواهد داشت و در اين راه سخت، به دعاي شما محتاج هستم.

ماجراي جالب دعوت فيلم بردار اسکاري

کارگردان فيلم سينمايي محمد (ص) در ادامه با ذکر خاطره اي گفت: در طول هشت سال توليد اين فيلم خاطرات زيادي وجود داشت که به لطف حضرت با وجود اينکه در اين چند سال چند هزار نفر در اين پروژه کار مي کردند اما هيچ اتفاق ناگواري پيش نيامد. حضور «ويتوريو استورارو» فيلمبردار مطرح و اسکاري جهان در اين اثر نيز از برکات و نگاه ويژه حضرت محمد (ص) است. زماني که براي کار از وي دعوت کرديم گمان نمي کرديم قبول کند ولي او در مدت زمان سه روز جواب ما را داد و در جواب نوشته بود که بسيار سبب افتخار اوست که در پروژه اي همکاري داشته باشد که به نام مقدس حضرت محمد (ص) بهترين خلق آدم مزين است. براي من جاي تعجب داشت به همين دليل پرسيدم که نگاه وي به حضرت چگونه است و چرا اين کار را پذيرفت؟ استورارو در جواب گفت «فکر کنيد من دعوت شده ام»، بنده نيز گفتم شک ندارم که شما دعوت شده ايد، فقط کارت دعوت چگونه به دست شما رسيده است؟ ويتوريو استورارو گفت که چند ماهي است در يک پروژه تاريخ اسلام در الجزاير مشغول به کار است که بسيار شيفته و مجذوب شخصيت حضرت محمد(ص) شده و دريافت اين ايميل برايش باورنکردني بوده است. راستش دعوت وي برمي گردد به زماني که براي تحقيق پروژه فيلم سينمايي محمد (ص) به سفر حج رفته بودم و در مدينه منوره از حضرت خواستم که اگر صلاح مي داند ويتوريو استورارو در کار ما حضور داشته باشد که به لطف خدا اين فيلمبردار مطرح جهان که چندين جايزه اسکار را در کارنامه خود دارد در اين فيلم حضور يافت.
نظرات بینندگان