arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۰۷۵۰
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۴ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۳

بازداشت دختر 14 ساله در مالزی به اتهام ارتباط با داعش

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پلیس مالزی روز چهارشنبه از بازداشت یک دختر 14 ساله به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش خبر داد.

به گزارش ایرنا، 'خالد ابوبکر' بازرس کل پلیس مالزی اعلام کرد که این دختر 14 ساله مالزیایی در پی پیوستن به گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه بوده است.
 
این مقام پلیس مالزی در صفحه توئیتر خود، نوشت به گونه ای برنامه ریزی شده بود که این دختر از مسیر مصر به سوریه رفته تا به گروه تروریستی داعش بپیوندد.
 
این دختر 14 ساله که نام وی ذکر نشده است و اطلاعات بیشتری در خصوص چگونگی دستگیری اش منتشر نشده روز سه شنبه بازداشت شد.
 
پلیس مالزی مهرماه امسال نیز در عملیاتی یک نوجوان 14 ساله را به اتهام تلاش برای پیوستن به گروه تروریستی داعش بازداشت کرد.
 
پلیس مالزی در حالی دختر 14 ساله را به اتهام تلاش برای پیوستن به تروریست های داعش بازداشت کرده است که ازدواج سایبری برخی دختران مالزیایی با اعضای این گروه تروریستی و با استفاده از شبکه های اجتماعی مانند 'اسکایپ' به مساله ای مهم در این کشور جنوب شرق آسیا تبدیل شده است.
 
یک دختر دانشجوی مالزیایی اواخر دی ماه در فرودگاه بین المللی کوالالامپور به اتهام سفر به سوریه برای ازدواج با عضو مراکشی داعش دستگیر شد.
 
جذب دختران مالزیایی طی ماه های گذشته مورد توجه گروه تروریستی داعش قرار گرفته است. 'آکل زینال' از خوانندگان گروه راک مالزی نیز چندی پیش با پیوستن به گروه تروریستی داعش با استفاده از شبکه های اجتماعی تلاش کرد دختران جوان مالزیایی را وارد این گروه تکفیری کند.
 
'شمیمی فایقا' یکی از دانشجویان دختر دانشگاه بین المللی اسلامی این کشور نیز به گروه تروریستی داعش پیوسته است.
 
'ایوب خان مایدین' معاون بخش ویژه مبارزه با تروریسم پلیس مالزی معتقد است چندین زن از اتباع این کشور تحت تاثیر تفکرات گروه تروریستی داعش قرار گرفته و در سوریه شناسایی شده اند و بسیاری از مالایی های فارغ التحصیل دانشگاه های مالزی و خارج از این کشور امکان دارد در این گروه باشند.
 
برخی گزارش ها نشان می دهد دستکم 60 زن از فرانسه، 50 زن از انگستان، 40 زن از آلمان و 14 زن از اتریش که بین 16 تا 24 سال دارند با تروریست های داعش همکاری دارند و به ازدواج آن ها در آمده اند.
 
آمار رسمی نشان می دهد تاکنون دستکم 60 مالزیایی به گروه تروریستی داعش پیوسته اند و بیش از 65 نفر دیگر که عازم عراق و سوریه بوده و یا از این کشورها به مالزی بازگشته اند به وسیله پلیس این کشور دستگیر شده اند.
نظرات بینندگان