arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۰۷۷۸
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۷ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۳

تهران سردتر می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت هوا را تشریح کرد.

احد وظیفه گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی، سامانه بارشی فعالی بر روی دریای مدیترانه مستقر می باشد که اثرات ناشی ازآن در روز پنجشنبه سبب بارش باران و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف در بسیاری از نواحی کشور می‌شود. بارش‌ها در این روز در استان های چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، مرکزی، کرمان، خراسان جنوبی و مناطق مرکزی فارس شدیدتر و در سایر مناطق بارش خفیف خواهد بود.

وی ادامه داد: با حرکت سامانه و قرار گرفتن آن بر روی کشور بر میزان بارندگی در روز جمعه به ویژه در بعدازظهر در کلیه مناطق افزوده می شود و احتمال بارش در این روز در استان سیستان و بلوچستان اندک خواهد بود.

وی با بیان این که بیشترین فعالیت بارش در روز شنبه در نیمه شرقی و نوار شمالی کشور رخ خواهد داد، افزود: در روز شنبه به تدریج از میزان بارش در نواحی غرب و جنوب غرب و از بعدازظهر در مناطق مرکزی کاسته می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از مواج بودن دریای عمان و تنگه هرمز از اواخر جمعه تا اوایل روز یک‌شنبه خبر داد و افزود: دریای خزر از اواخر روز جمعه طوفانی می شود و در روز شنبه نیز این وضعیت ادامه می یابد. نیمه شرقی خلیج فارس از اواخر جمعه ابتدا نیمه شرقی آن و سپس در روز شنبه سایر نواحی آن مواج و طوفانی می شود و در روز یکشنبه نیز ادامه این شرایط پیش بینی می شود.

وی همچنین با اشاره به هشدار هواشناسی برای وضعیت هوای روزهای جمعه و شنبه گفت: در روز جمعه مسیرهای جاده‌ای استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، شمال ایلام، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد و مسیرهای کوهستانی استان‌های گیلان، مازندران و مسیرهای شمالی استان‌های تهران، قزوین و البرز در وضعیت هشداراست و روز شنبه نیز در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، سمنان، مسیرهای کوهستانی استان گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، البرز، مناطق کوهستانی تهران، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس بارش برف پیش‌بینی‌ می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت هوای تهران، اظهارکرد: بر این اساس، آسمان تهران در روز جمعه ابری و بارش باران و برف گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما در این روز منفی یک و 9 درجه سانتی‌گراد خواهد بود. همچنین در روز شنبه نیز آسمان پایتخت ابری با بارش باران و برف و وزش باد در اواخر وقت خواهد بود و حداقل و حداکثر دما در این روز 4 و 10 درجه پیش بینی‌ می‌شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان