arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۰۷۸۴
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۷ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۳

نایب رئیس مجلس: به احمدی نژاد گفتیم پرداخت یارانه را از ۲۰ هزار تومان شروع کند اما نکرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت:هنگام اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به آقای احمدی نژاد اصرارکردیم پرداخت هارا از20هزار تومان شروع کندولی گوش نکردواز40هزارتومان آغاز کردکه این مساله موجب شد طراز دریافتی وپرداختی یارانه ها تناسب نداشته باشد.

باهنر روز پنجشنبه درهمایشی با عنوان اقتصاد مقاومتی در محل اتاق بازرگانی اصفهان افزود: برای طراز درآمدها و مخارج کشور سه راهکار پیشنهاد می شود.

وی اضافه کرد: یا باید درآمدها را از طریق افزایش قیمت فرآورده های نفتی بالا برد ، یا هزینه ها از طریق کاهش پرداختی به مردم پایین آورد یا اینکه از بودجه بنگاه ها پول برداشت و کاستی بودجه را جبران کرد.

باهنر تاکید کرد: دولت باید تلاش کند بخشی از یارانه بگیرها را حذف کند، مجلس نیز در این زمینه به دولت حکم داده و در این راه از دولت حمایت خواهد کرد.

وی اظهار کرد: هیچ تصمیم اقتصادی نیست که همه از آن سود ببرند بلکه برای افرادی منافع و برای برخی ضرر به همراه دارد.

با همچنین اشاره به تاکیدهای رهبر انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی گفت: 23 بند از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ که این سیاست ها توسط دولت به 700 اقدام عملی تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: یکی از گلایه های رهبرانقلاب این است که درباره اقتصاد مقاومتی تنها سخن گفته می شود و از عمل خبری نیست.

باهنر همچنین نخستین گام برای تحقق اقتصاد مقاومتی را کاهش هزینه های دولت عنوان و بیان کرد: راهکارکاهش هزینه دولت نیزاستخدام نکردن کارمند و ثبات حقوق و دستمزدهاست.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه سال آینده درآمدهای ارزی کشور کاهش می یابد و به 60 درصد درآمدهای امسال می رسد، گفت: کاهش درآمدهای ارزی حاصل از کاهش قیمت نفت از یک سو برای کشور مشکل آفرین خواهد بود و از سوی دیگر می تواند به فرصت تبدیل شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین اتکا به درآمدهای نفتی را عادتی دیرینه برای اقتصاد کشور دانست و گفت: تا پیش از این سالی 100 میلیارد از فروش نفت خام حاصل می شد ولی اگر می خواستیم این رقم را از 20درصد مالیات تامین کنیم باید 500 میلیارد ریال سود حاصل می شد و سالانه 5 هزار میلیارد دلار نیز گردش مالی انجام می شد.

وی متوسط فروش نفت در سال آینده را 50 تا 55 دلار در هر بشکه پیش بینی کرد که چنین درآمدی معادل 40 تا 48 میلیارد تومان بودجه عمرانی کشور است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان