arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۲۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۳ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

سردار نقدی: وقتی فتوای جهاد صادر شود، هیچ قدرتی مانع آن نخواهد شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز دشمن استکباری از جریان مقاومت در ایران، عراق، سوریه و... وحشت دارد و باید با حفظ وحدت، این وحشت را همچنان بر دشمن مستولی نگه داشت.

سردار سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی در کنگره بین المللی صدمین سالگرد واقعه جهاد عشایر عرب در خوزستان که با حضور جمع کثیری از سران طوایف و عشایر عرب از کشورهای عراق، یمن، عمان، سوریه، لبنان، اردن و ایران در مجموعه فجر اهواز برگزار شد اظهار کرد: امروز مردم آزادیخواه در مبارزه با طاغوت ها به خیابان ها می آیند و در تظاهرات ها با دستان خالی در مقابل نیروهای امنیتی مسلح ایستادگی کرده و برخی به شهادت می رسند.

وی با اشاره به واقعه جهاد عشایر عرب خوزستان در 11 اسفند 1293 شمسی خاطرنشان کرد: در این واقعه ملت عرب خوزستان با دستان خالی در مقابل توپ ها و سلاح های گرم مزدوران انگلیسی به میدان آمده و آنها را شکست دادند.

نقدی در ادامه خاطرنشان کرد: امتیاز مهم این حماسه تاریخی نسبت به سایر تظاهرات ها این است که مردم غیور و عشایر مسلمان عرب خوزستان در حالی به میدان رفتند که می دانستند باید در مقابل سلاح ها و توپ های انگلیسی سینه سپر کنند اما در سایر تظاهرات ها به دلیل مسالمت آمیز بودن، مردم توقع رویارویی با سلاح گرم را ندارند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به سخنان موسوی نماینده رییس جمهور عراق تصریح کرد: اتحاد و عزم و اراده و ایمان بود که آنها را در مقابل سلاح گرم به پیروزی رساند و شعار "توپ بهتر است یا چماق من را" سردادند.

وی آمادگی و اطاعت عشایر و اقوام ایرانی و جهان اسلام از ولایت فقیه را یادآور شده و افزود: اگر فتوای جهاد از سوی ولی فقیه صادر شود، هیچ قدرتی توان مبارزه و رویارویی با آن را نداشته و مانع آن نخواهد شد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج تاکید کرد: دشمن هم بر این مسئله آگاهی دارد چراکه بارها طعم شکست و زبونی را از این تفکر چشیده و بارها برای مقابله با این تفکر نقشه کشیده و طرح های گوناگونی را اجرا کرده است.

وی هدف دشمن از این اقدامات را تضعیف ایمان و اعتقادات راسخ امت اسلامی دانسته و ابراز داشت: وحدت امت اسلامی بارها نقشه های دشمن را نقش بر آب کرده و طعم شکست را به دشمن چشانده است.

نقدی وحدت شکنی و تفرقه افکنی را از جمله اقدامات مهم دشمن در همین راستا خواند و بیان کرد: امروز دشمن استکباری از جریان مقاومت در ایران، عراق، سوریه و... وحشت دارد و باید با حفظ وحدت، این وحشت را همچنان بر دشمن مستولی نگه داشت.

وی در این زمینه خاطرنشان کرد: راهبرد دشمن برای وحدت شکنی دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومی است که نمونه آن راه اندازی گروه خبیث داعش و تشکیل کشور جعلی در قلب کشورهای اسلامی است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه عوامل دست به سینه استکبار نیز در راستای اهداف شوم دشمن به دنبال ضربه زدن و تضعیف همین وحدت هستند، گفت: عربستان با تولید روزانه هشت میلیون بشکه نفت در حالی در راستای نقشه شوم آمریکا قیمت نفت را پایین نگه می دارد که روزانه چهارصد میلیون دلار به مردم عربستان ضرر رسانده و جیب سرمایه داران غربی را پر می کند.

وی با بیان اینکه امروز جوانان، سرشار از شور جهاد و مبارزه با مستکبرین هستند، تاکید کرد: اگر امروز ولی امر باب جهاد را باز کند حتی سلاح اتمی هم نخواهد توانست جلوی این جوانان را بگیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج تصریح کرد: قطعا نتیجه هر جبهه ای که دشمن با شیطنت هایش علیه امت اسلامی ایجاد کند شکست و خواری خواهد بود چراکه ملت اسلامی ایران همان ملت مقاوم و استوار بر عقاید و آرمان های انقلاب است و دشمن هم همان دشمن قسم خورده علیه انقلاب می باشد.

نقدی در پایان اظهار کرد: 1+5 همان هایی هستند که از شاه ملعون حمایت، جنگ نظامی را به ملت ایران تحمیل و امروز تمام توان خود را در جنگ فرهنگی علیه ملت ایران بکار می برند و 1+5 بداند که ملت ایران زیر بار توافقی که همه حقوقش را در بر نداشته باشد نخواهد رفت.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان