arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۲۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۷ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

توهم ترور دامن‌گیر اردوغان شده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک منبع نزدیک به رجب طیب اردوغان اعلام کرد که آشپزخانه کاخ ریاست‌جمهوری ترکیه تحت نظارت شدید تیمی از پزشکان و متخصصان مواد غذایی قرار دارد که وظیفه سنجش میزان سلامت وعده‌های غذایی رئیس‌جمهور را بر عهده دارند.

به گزارش روزنامه حریت ترکیه، جودت ایردول، پزشک شخصی رجب طیب اردوغان، اعلام کرد که یک تیم پزشکی و کادر تخصصی، تضمین سلامت غذایی و امنیت جانی رئیس جمهور را نه تنها در داخل کاخ ریاست‌جمهوری ترکیه بلکه در مورد هر غذایی که اردوغان در سفرهای خارجی هم مصرف می‌کند، برعهده دارد.

ایردول افزود: این گروه یک آزمایشگاه مجهز در کاخ جدید ریاست‌جمهوری ترکیه راه‌اندازی کرده‌اند تا بتوانند وعده‌های غذایی اردوغان را پیش از سرو، مورد آزمایش قرار داده و سلامت آنها را تضمین کنند.

وی در ادامه گفت: این گروه شامل پنج متخصص بررسی مواد غذایی است که روزانه 14 ساعت در کاخ مستقر خواهند بود. این گروه قصد دارد رژیم غذایی سالمی برای اردوغان تدارک ببیند و برای این مهم تمامی نوشیدنی‌ها و غذاهای مورد استفاده اردوغان را برای بررسی احتمال وجود مواد شیمیایی، املاح معدنی سنگین و باکتری مورد آزمایش قرار می‌دهند چراکه ترور شخصیت‌های برجسته سیاسی در عصر حاضر دیگر فقط با تیراندازی به سوی آنها صورت نمی‌گیرد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان