arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۲۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۲۰ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۳

اشتاینمایر: مذاکرات تمدید نمی‌شود

فرانک والتر اشتاینمایر وزیر خارجه آلمان روز چهارشنبه به صورت محتاطانه نسبت به امکان حصول توافق هسته‌ای با ایران، ابراز خوش‌بینی کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: وزیر امور خارجه آلمان تنها یک روز پس از سخنرانی جنجالی نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی علیه مذاکرات هسته‌ای، گفت نشانه‌های امیدوارکننده‌ای در این گفت‌وگوها ظاهر شده است.

فرانک والتر اشتاینمایر وزیر خارجه آلمان روز چهارشنبه به صورت محتاطانه نسبت به امکان حصول توافق هسته‌ای با ایران، ابراز خوش‌بینی کرد.

آقای اشتاینمایر که تنها یک روز پس از سخنرانی بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای، صحبت می‌کرد، با رد اظهارات وی، گفت «نشانه‌هایی از امید محتاطانه» در مذاکرات به چشم می‌خورد.

وزیر خارجه آلمان که در پارلمان این کشور صحبت می‌کرد، در واکنش به اظهارات نتانیاهو گفت: «یک نتیجه برآمده از مذاکره به دست می‌آید که امکان دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را از میان می‌برد.»

وی همچنین با بیان اینکه ضرب‌الاجل پایان ژوئن (9 تیر ماه)، دیگر تمدید نمی‌شود، گفت مهم است که طرفین از ماه‌های باقی‌مانده برای حل اختلافات و رسیدن به توافق، استفاده کنند.

به نوشته پایگاه «داو جونز»، وزیر خارجه آلمان که دیروز هم گفته بود مذاکرات با ایران هرگز مانند الان پیشرفت نداشته است، همچنین گفت: «برای اولین بار، این احساس را دارم که طرف ایرانی دارد با هدف رسیدن به یک توافق، مذاکره می‌کند. همه موانع برطرف نشده، اما پیشرفتی که تا الان صورت گرفته، تلاش‌ها برای غلبه کردن بر موانع باقی‌مانده را توجیه می‌کند. ما باید امیدوار باشیم که طرف ایرانی برای آنکه واقعا تسلیحات هسته‌ای نداشته باشد، جسارت، خلاقیت و اراده کافی به خرج دهد.»

دور تازه مذاکرات هسته‌ای این هفته در شهر مونترو سوئیس در سطح وزیران خارجه ایران و آمریکا آغاز شده و روز پنج‌شنبه با شرکت مدیران سیاسی همه کشورهای 1+5 و ایران، ادامه می‌یابد. یک مقام آمریکایی امروز گفته بود طرفین تلاش می‌کنند تا پایان ماه مارس (اوایل فروردین)، به یک «تفاهم» برسند.
نظرات بینندگان