arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۳۷۳۶
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۰۹ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۳
بهترين بازيکن جوان سال ايران انتخاب شد

مروری بر اتفاقات برنامه نود

بهترين بازيکن جوان سال ايران توسط مخاطبان برنامه 90 در شبي که مدافع پرسپوليس به تمجيد از قلعه نويي پرداخت، انتخاب شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

برنامه 90 شب گذشته روی آنتن رفت و به بررسی اتفاقات فوتبال کشورمان در هفته گذشته و دیدارهای نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

به گزارش فارس، سوال پیامکی این برنامه به انتخاب بهترین بازیکن جوان سال 93 اختصاص داشت که مخاطبان برنامه 5 گزینه سردار آزمون، مرتضی پورعلی گنجی، علیرضا جهانبخش، مهدی شریفی و مهدی طارمی را پیش‌رو داشتند.

آخرین آماری که در این باره منتشر شد سردار آزمون با اقتدار به عنوان برترین بازیکن جوان ایران در سال 93 انتخاب شد و با اقبال مخاطبان برنامه 90 مواجه شده است.

در ادامه گزارشی از بازی‌های نمایندگان ایران (نفت، فولاد، پرسپولیس و تراکتورسازی) در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا پخش شد و آماری از روند نتیجه‌گیری نمایندگان کشورمان به تصویر کشیده شد.

کسب دو پیروزی و دو تساوی مشخص کرد که نمایندگان کشورمان روند رو به رشدی را در هفته دوم لیگ قهرمانان داشتند.

کسب دو پیروزی متوالی و بسته نگه داشتن دروازه توسط پرسپولیس، بهترین شروع این تیم در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌رود و این تیم تا پایان هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا بهترین تیم این پیکارها محسوب می‌شود.

پس از آن افشارزاده مدیرعامل استقلال روی خط تلفنی برنامه 90 آمد و پاسخگوی سوالات فردوسی‌پور شد.

افشارزاده در این مصاحبه‌ کنایه‌های متعددی را به فردوسی‌پور زد و در ابتدای صحبت‌های خود، پس از سوال فردوسی‌پور درباره اینکه ساعت خوابتان گذشته است، گفت: من مثل شما نیستم که فردا 12 ظهر از خواب بیدار شوم و پس از آن فردوسی‌پور منکر این مسئله شد.

وی در پاسخ به سؤال فردوسی‌پور مجری برنامه 90 در رابطه با اینکه کرار امروز به ایران آمده است، گفت: به من گفتند که کرار به ایران آمده، اما تا کرار را فردا نبینم آمدنش به ایران را باور نمی‌کنم و ایشان باید در کمیته انضباطی ما حضور یابد.

افشارزاده در رابطه با ضربه‌اش به یک خبرنگار که بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت، گفت: من 20 سال است با خبرنگاران زندگی می‌کنم و چندین سال است با آنها دوست هستم، این ضربه‌ای که زدم از روی شوخ‌طبعی‌ام بود و وقتی ببینم خبرنگاران زیاد سؤال می‌کنند به شکم‌شان ضربه می‌زنم و دقیقاً ضرباتم را به شکم‌شان می‌زنم!

فردوسی‌پور به بازتاب این حرکت و ضربه افشارزاده در رسانه‌های خارجی اشاره کرد و نظر وی را در این‌باره جویا شد، که مدیرعامل استقلال گفت: واقعاً ضرب و شتم نبوده است و من خبرنگاران را دوست دارم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در رابطه با برکناری افجه‌ای عضو هیات مدیره سخنگوی باشگاه استقلال اظهار داشت: چندین مرتبه بود که ایشان مطالبی را که نباید مطرح می‌شد بیان می‌کردند و در نهایت با تصمیمی که گرفتیم و با موافقت دکتر گودرزی وزیر ورزش نسبت به لغو عضویت وی در هیئت مدیره و سخنگوی ایشان اقدام کردیم.

وی خاطرنشان کرد: من مخالفم که در باشگاه‌ها حاشیه درست شود، باید کمتر صحبت کرد و به مردم حقایق را گفت. دو باشگاه استقلال و پرسپولیس همواره حاشیه دارند و من هم سعی می‌کنم این حواشی را کم کنم و در این باره از هیات مدیره هم درخواست کردم به مسائل حاشیه‌ای پرداخته نشود، این برکناری به خاطر آرامش تیم بود.

گزارشی از دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس پخش شد و به شکست یک بر صفر قرمزپوشان تهرانی مقابل تبریزی‌ها اشاره شد.

آمار بسیار بد پرسپولیس مقابل تراکتورسازی به تصویر کشیده شد. پرسپولیس سیزده سال است که در تبریز موفق به شکست تراکتورسازان نشده است.

میهمان برنامه 90 محسن بنگر مدافع تیم فوتبال پرسپولیس بود که پاسخگوی سوالات فردوسی پور بود.

وی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: از ابتدا طرفدار تیم پرسپولیس بودم. خشونت در فوتبال را دوست دارم و علاقه دارم فوتبال خشن بازی کنم.

مدافع پرسپولیس عنوان کرد: کشتی و والیبال را دوست دارم. پدرم والیبالیست بود و مدتی هم والیبال بازی کردم اما به یک‌باره فوتبالیست شدم. در رقابت‌های والیبال هم تا منتخب مدارس پیش رفتم.

بنگر درباره شرایط و نتایج متفاوت پرسپولیس در لیگ ایران و لیگ قهرمانان گفت: ما در لیگ بدشانس بودیم و مورد بی‌مهری قرار گرفتیم. پنالتی‌هایی را برای ما نگرفتند و محرومیت طولانی مدت برخی بازیکنان‌مان در روند تیمی ما تاثیرگذار بود.

مدافع پرسپولیس درباره اینکه از میان 5 بازیکن جوان برتر ایران کدامیک را انتخاب می‌کند؟ رای به مهدی طارمی داد و البته هر 5 گزینه را شایسته دانست.

وی درباره زمان خداحافظی‌اش از فوتبال گفت: یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و پس از آن از فوتبال خداحافظی می‌کنم. آدم وقتی در تیم بزرگی مثل پرسپولیس بازی می‌کند نمی تواند در تیم دیگری به میدان برود و پس از آن فوتبال را کنار بگذارد.

بنگر درباره اینکه بهترین بازی که انجام داده‌ای کدام دیدار بوده است، گفت: من بازی‌های خوب زیاد انجام دادم، اما دوسالی که با آقای قلعه نویی در سپاهان حضور داشتم، اوج فوتبالم در آن زمان بود. قلعه نویی خیلی از نظر روحی و روانی روی من کار کرد و من در آن مقطع در یک فصل تنها دو کارت زرد دریافت کردم.

عملکرد لژیونرهای ایرانی در لیگ‌های مختلف جهان مورد بررسی قرار گرفت و به اولین بازی پورعلی گنجی در سوپر لیگ کشور چین و باخت تیانجین تدا اشاره شد.

فردوسی‌پور مجری برنامه 90 خیلی علاقمند بود با سردار آزمون ارتباط زنده تصویری داشته باشد و نظرش را درباره انتخاب مخاطبان این برنامه که وی را به عنوان بهترین بازیکن سال 93 انتخاب کردند، جویا شود که این ارتباط برقرار نشد.
نظرات بینندگان