arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۳۸۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۲۰ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۳

یک پای کودک حادثه دیده از انفجار مین قطع شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس بیمارستان طالقانی اهواز گفت: مراحل درمان چهار مجروح حادثه انفجار مین در ایلام، به خوبی در حال انجام است.
 
دکتر زهرا بزرگ​زاده در گفت​وگو با ایسنا، اظهار کرد: نگران​کننده​ترین مورد در بین مجروحان، محمدهادی بود که مشاوره​های ارتوپدی بر روی هر دو پای او انجام شد. زمانی که این بیمار به بیمارستان انتقال یافت، نظر پزشکان بر قطع هر دو پا از ناحیه زانوها بود ولی با انجام مشاوره‌های ارتوپدی و تلاش‌های بسیار، سعی شد حداقل پای راست برای بیمار نگه داشته شود.
 
وی افزود: تا جایی که می​شد تلاش شد پای چپ محمدهای هم قطع نشود، ولی متأسفانه در نهایت با تصمیم ارتوپدان، پای چپ از محور زانو به پایین قطع شد.
 
بزرگ​زاده ادامه داد: مچ پای چپ در هنگام رفتن روی مین قطع شده بود. در اهواز تمام تلاش​ها انجام شد که این پا نگه داشته شود ولی در نهایت به دلیل شرایطی که داشت، در عمل جراحی سه روز پیش؛ با حفظ مفصل زانو، پای چپ قطع شد.
 
وی عنوان کرد: اکنون از نظر ارتوپدها پروسه پای چپ تمام شده، برای پای راست نیز عمل جراحی پین‌گذاری خارجی انجام شده است.
 
رئیس بیمارستان طالقانی اهواز گفت: امروز بعدازظهر نیز مشاوره​ چشم محمدهادی برای سومین بار تحت نظارت چشم​پزشکان در بیمارستان امام انجام خواهد شد. حال عمومی محمدهادی در حال حاضر خوب است.
 
وی تصریح کرد: تلاش برای نگه داشتن پای راست با وجود متلاشی شدن پا و شکستگی از چند ناحیه و همچنین از بین رفتن ماهیچه​های ساق و کف پا، همچنان ادامه دارد. فردا صبح مجددا مشاوره ارتوپدی برای پای راست انجام می​شود.
 
بزرگ​زاده با اشاره به روند درمان زخم​های سوختگی چهار مجروح انفجار مین در بیمارستان طالقانی اظهار کرد: زخم​های هر چهار بیمار به خوبی به درمان جواب می​دهند. تاکنون چندین نوبت عمل جراحی درمان سوختگی بر روی این بیماران انجام شده و امیدواریم طبق قولی که داده​ایم تا پایان این هفته یا در نهایت اول هفته آینده یکی از این کودکان به خانه بازگردد و تا پیش از شب عید هر چهار کودک به آغوش خانواده بازگشته باشند.
نظرات بینندگان