arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۳۹۸۵
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۴ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۳

سردار جعفری: رهبری گفتند ماموریت اصلی سپاه حفظ انقلاب است

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: شعار نه غزه، نه لبنان در واقع دشمنی با اهداف بنیادین جمهوری اسلامی است اما وجود آزادی سیاسی که امروز در ایران اسلامی هست در خیلی از کشورهای مدعی دموکراسی وجود ندارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سردار جعفری: رهبری گفتند ماموریت اصلی سپاه حفظ انقلاب استفرمانده کل سپاه پاسداران گفت: شعار نه غزه، نه لبنان در واقع دشمنی با اهداف بنیادین جمهوری اسلامی است اما وجود آزادی سیاسی که امروز در ایران اسلامی هست در خیلی از کشورهای مدعی دموکراسی وجود ندارد.
 
به گزارش «انتخاب»، سردار سرلشکر جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در جلسه مجلس خبرگان رهبری، سخنرانی کرد.

فرمانده سپاه پاسداران ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را گرامی داشت و در ادامه پیرامون مأموریت های سپاه پاسداران در عرصه های نظامی، امنیتی، فرهنگی و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی به عنوان مأموریت اصلی، سخن گفت.

سردار جعفری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان و پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: «مقام معظم رهبری در دیداری که در محضرشان بودیم فرمودند که حفظ انقلاب یعنی حفظ پیش روندگی انقلاب و همین مأموریت اصلی سپاه پاسداران است. تنها نیرویی که باید بتواند انقلاب را حفظ کند سپاه است».

وی در ادامه گفت: «با توجه به این مأموریت سپاه پاسداران باید پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی سخن بگوییم. الحمدالله انقلاب اسلامی با سرعت خوبی در حال پیشرفت است و نمونه آن صدور روز افزون انقلاب اسلامی می باشد. مرحله صدور انقلاب اسلامی، امروز وارد فصل جدیدی شده است و یکی از مصداق های آن همین نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا است که می بینیم با استقبال خوبی در خارج از کشور موجه بوده است».

فرمانده سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث سال 88 پرداخت و افزود: «فتنه 88 داشت تهدیداتی را برای انقلاب اسلامی و کشور پدید می آورد که بحمدالله با قیام یکپارچه مردم در 9 دی توطئه معاندان نظام اسلامی خنثی شد».

سردار جعفری همچنین بر ابعاد منطقه ای و جهانی جمهوری اسلامی و نقش تأثیرگذار انقلاب اسلامی تأکید کرد و تصریح نمود: «حزب الله لبنان و مقاومت آن در برابر یکی از ارتش های مدعی جهان یعنی ارتش رژیم صهیونیستی از معجزات انقلاب اسلامی است و نفوذ قدرتمندانه نظام اسلامی به عنوان سکاندار در منطقه است».

وی معرفی شدن ملت ایران، محبوبیت جمهوری اسلامی و عزت آن را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزیابی کرد و تأکید کرد: «این امر در سایه لطف الهی روز به روز در حال گسترش است».

فرمانده سپاه در ادامه از نقش مستشاری جمهوری اسلامی در عراق و سوریه و پاکسازی مناطق عراق از گروه های تروریستی و داعش با کمک و مشاوره فرماندهان نظامی سپاه پاسداران را نیز یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی تحلیل کرد و افزود: «امروز نه تنها فلسطین و لبنان بلکه مردم عراق و سوریه نیز به نقش اثر گذار انقلاب اسلامی اذعان دارند و در این زمینه قدردان ملت ایران هستند و علی رغم تبلیغات دشمن و راه انداختن بحث عرب و عجم آنچه شاهد آن هستیم نزدیک بیش از پیش دو ملت را شاهدیم».

سردار جعفری بر تفکر انقلابی برای مقابله با توطئه دشمنان داخلی و خارجی ـ تأکید کرد و گفت: «شعار نه غزه، نه لبنان در واقع دشمنی با اهداف بنیادین جمهوری اسلامی است اما وجود آزادی سیاسی که امروز در ایران اسلامی هست در خیلی از کشورهای مدعی دموکراسی وجود ندارد نباید موجب شود افراد در قالب‌های مختلف و توطئه های گوناگون، دستاوردهای انقلاب اسلامی را زیر سؤال برده و بر آن خدشه کنند».

وی همچنین از نقش عمیق بسیج در خنثی سازی فتنه ها نکاتی را بیان کرد و در ادامه از اقتدام نظامی و دفاعی نظام سخن گفت: «اقتدار نظامی و دفاعی ما با تکیه بر پشتوانه مردمی، مرهون فناوری های روز افزون سپاه و خودکفایی در این عرصه ها می باشد که دشمنان همه علی رغم میلی باطنی شان به آن اذعان دارند».

سردار جعفری از اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه سازندگی به ویژه در مناطق محروم در راستای محرومیت زدایی گزارشی ارائه داد و آن را در راستای مأموریت های این نهاد ارزشمند و انقلابی ارزیابی کرد.

فرمانده سپاه در پایان از بروز برخی ناهنجاری های فرهنگی و اقتصادی و وجود فسادهای اقتصادی، انتقاد کرد و گفت: «برای فائق آمدن بر مشکلات فرهنگی و اقتصادی نیازمند عزم جدی و استفاده از مدیران کار آمد هستیم که بتوانند در فقط بحران با مدیریت بحران از عهده عبور انقلاب از مشکلات به خوبی بر آید».

وی با استناد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب از جمله مسؤولیت های انقلاب اسلامی را اسلامی کردن جامعه در همه عرصه دانست و افزود: «اسلامی کردن جامعه از اهداف انقلاب اسلامی است که باید برای تحقق آن بکوشیم و این امر مستلزم تلاش مستمر همه مردم و مسؤولین نظام است که انشاءالله باید تحقق پیدا کند».

پس از سخنرانی سردار جعفری، چند نفر از اعضای مجلس خبرگان رهبری پیرامون سخنان وی اظهار نظر کردند.
نظرات بینندگان