arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۴۲۶۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۲ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۳
هاآرتص:

بنیامین نتانياهو بازهم نخست وزير اسرائيل خواهد بود

نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که با وجود تمام اتهام هایی که بر ضد نتانیاهو و همسرش مطرح شده است، حزب لیکود همچنان 23 کرسی را در کنست در اختیار خواهد داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه هاآرتص نوشت: چند دلیل وجود دارد برای اثبات این که چرا در انتخابات آتی اسرائیل نتانیاهو کنار گذاشته نمی شود.

به گزارش «انتخاب»، بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی همچنان گمانه زنی می کنند که اسحاق هرتزوگ احتمالا جانشین بنیامین نتانیاهو خواهد شد. آنها خود را فریب می دهند که شرایط کنونی را با سال 1999 یعنی آخرین باری که پیش از این نتانیاهو سقوط کرد مقایسه می کنند و می گویند شانس هرتزوگ برای پیروزی در انتخابات نسبت به آغاز مبارزات انتخاباتی افزایش یافته است. هیچ سناریویی وجود ندارد که در آن هرتزوگ نخست وزیر آتی اسرائیل باشد.

نویسنده در ادامه دلایل خود را برای رد کردن احتمال شکست نتانیاهو در انتخابات آتی اسرائیل برشمرده است.

به اعتقاد وی افکار عمومی نسبت به اتهام هایی که اخیرا بر ضد نتانیاهو در رسانه ها منتشر شده است، بی تفاوت بوده اند. نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که با وجود تمام اتهام هایی که بر ضد نتانیاهو و همسرش مطرح شده است، حزب لیکود همچنان 23 کرسی را در کنست در اختیار خواهد داشت. دلیل دیگر مسئله امنیت و اعتبار است. جناح چپ همواره خاطره شکست اسلو را به همراه دارد و هرتزوگ مطلب جدیدی برای ارائه ندارد تا اعتماد مردم را جلب کند. اما در نظر افکار عمومی نتانیاهو با موفقیت توانسته است در این زمینه عمل کند.

مردم به مسئله امنیت اهمیت زیادی می دهند و در نتیجه وی توانسته است به عنوان مناسب ترین نخست وزیر حمایت مردم را جلب کند. مسئله دیگر این است که هرچند جناح چپ توانسته است در این انتخابات موانع را کنار زند و احتمالا کرسی های بیشتری در اختیار بگیرد اما هنوز هم به کسب بیش از 41 تا 42 کرسی امید ندارد که تا 61 کرسی مورد نیاز برای تشکیل کابینه فاصله زیادی دارد. فهرست مشترک از پیوستن به هر کابینه ای خودداری می کند از این رو حتی اگر اتحادیه صهیونیست هم بتواند کرسی های زیادی را به دست آورد قادر نخواهد بود یک ائتلاف جناح چپ تشکیل دهد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
مخالف اسرائیل تا قیامت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۲
9
5
چه فرقی برای ما میکند .نتانیاهو .شارون.بگین .شامیروبقیه این ها همه دشمن سرزمین پاک ومقدس ایران هستند.
تافردا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
0
5
بسمه تعالي
اگر دلواپسان داخلي بگذارند تأثير سخنراني ها و مواضع نخست وزير اسرائيل کمتر از اثرات جنگ هاي فيزيکي مثل جنگ 33روزه نيست اين گونه موضع گيري ها مي رود تا وحدت بين صهيونيست و کشورهاي غربي و اروپايي را از هم بپاشد.
نظرات بینندگان