arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۴۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۷ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۳

کفاشیان وزیر را به لابی پنهانی علیه فدراسیون متهم کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
صبح امروز، علی کفاشیان در گفت‌وگو با رادیو ورزش، ابعاد جدیدی از اختلاف نظر میان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش را بیان کرد. او با اعلام اینکه وزیر با درخواست ملاقات او در این ماه‌ها موافقت نکرده، اعلام کرد، وزیر ورزش با لابی با هیأت رئیسه، کار خود را در فدراسیون پیش می‌برد.

به گزارش تابناک، اختلافات علی کفاشیان و محمود گودرزی وارد ماه هشتم شد. او در این مدت، وزیر ورزش به درخواست‌های کفاشیان برای ملاقات پاسخ منفی داده است و به گفته خود کفاشیان، او تنها از طریق معاونان وزیر ورزش با وزارت‌خانه ارتباط دارد. او حتی امروز در گفت‌وگو با رادیو ورزش اعلام کرد، از سوی وزارت ورزش و جوانان به جلساتی که همه رؤسای فدراسیون‌ها حضور دارند هم دعوت نمی‌شود و به او می‌گویند، «شما از وزارت ورزش و جوانان تمکین نمی‌کنید!».

البته محمود گودرزی هم از اینکه بگوید یک‌سر این دعواست و به دلیل خودسری‌ها و مدیریت نادرست فدراسیون، علاقه‌ای به دیدار کفاشیان ندارد ابایی ندارد. او بار‌ها از فدراسیون فوتبال و مدیریت آن انتقاد کرده که آخرینش همین همایش «تبیین سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان» بود که چند روز پیش برگزار شد و وزیر ورزش و جوانان در آن از گزارش‌هایی در خصوص تبانی و زد و بند در فوتبال خبر داده بود. درست در لحظاتی که وزیر داشت، از مسائل این‌چنینی در فوتبال انتقاد می‌کرد، علی کفاشیان در گفت‌و‌گو با تسنیم از قهر با وزیر گفته؛ از اینکه هشت ماه است با هم جلسه‌ای نداشتند و کفاشیان به رغم ایجاد تغییرات در فدراسیون به خواست وزارت ورزش، هنوز نتوانسته دل محمود گودرزی را به دست بیاورد. او می‌گوید، وزیر قهر است و تمایلی به هم کلامی با او ندارد. تنها دیدار آن‌ها شاید در همه این ماه‌ها، حضور کفاشیان در مراسم ترحیم مادر محمود گودرزی بوده است.

در‌‌ همان زمان، یکی از خبرگزاری‌ها، ریشه اختلافات میان وزیر و رئیس ‌فدراسیون فوتبال را به هشت ماه پیش و مسائل رخ داده در فوتبال بانوان نسبت داد. «به یکی از فدراسیون‌ها گفتم، این پرونده‌های مربوط به مشکلات را دیدید؟ می‌گویند: بله. می‌گویم: چرا برخورد نکردید؟ می‌گویند: کسی از ما نخواسته بود!». هشت ماه پیش وزیر ورزش در نشستی با کفاشیان و تاج از گزارش‌های فراوانی می‌گوید که در فوتبال بانوان رخ داده و خواستار برخورد با متخلفان می‌شود؛ گزارش‌هایی که گویا وزیر آن‌ها را به مجلس هم ارائه داده است. همین مسأله در فوتبال بانوان منجر به برکناری نبی، آیت‌اللهی و شجاعی می‌شود؛ تصمیمی که کفاشیان در عملی کردنش شش ماه زمان می‌خرد.

اما حتی این تغییرات هم موجب نمی‌شود تا علی کفاشیان موفق به دیدار وزیر شود و اینچنین است که در گفت‌وگوی امروز خود با رادیو جوان آرزو می‌کند، این «قهر» در سال ۹۴ به «آشتی» بدل شود. با این حال، علی کفاشاین امروز خیلی صریح از تلاش وزارت ورزش و جوانان برای تغییر در فدراسیونش خبر داد.

کفاشیان که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، گفت: در دوران هفت ساله مدیریتم همیشه دیده‌ام رؤسای ادارات ورزش و جوانان سعی داشتند که مدیران هیأت‌های فوتبال را تغییر دهند، ولی فوتبال اساسنامه خودش را دارد. وزارت ورزش به دنبال تغییرات است، ولی فوتبال قوانین خودش را دارد و مجمع درباره آن تصمیم گیری می‌کند. من تابع وزارت ورزش هستم، اما آن‌ها تابع تصمیمات و رأی مجمع نیستند. من سیستمی را اداره می‌کنم که مجمع و قوانین خاص خودش را دارد. چند بار درخواست ملاقات با وزیر را دادم؛ اما به من وقت ندادند و ما تمام مکاتباتمان را از طریق معاونین ایشان به اطلاع می‌رسانیم. البته وزارت ورزش هم از طریق ارتباط با اعضای هیأت رئیسه لابی می‌کنند و با فدراسیون رابطه دارند. فدراسیون فوتبال متعلق به مردم است و مالکیت آن برای رئیس فدراسیون و وزیر ورزش نیست.

چندی پیش، یکی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی با تابناک تأیید کرد، اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به وزیر ورزش اعلام کردند، علی کفاشیان صلاحیت مدیریت فدراسیون فوتبال را ندارد. حالا گویا این اخبار به گوش کفاشیان هم رسیده و او مدعی است وزیر ورزش و جوانان برای پیشبرد اهدافش در فدراسیون فوتبال به دور از چشم او با اعضای هیأت رئیسه لابی می‌کند.


نظرات بینندگان